یکی از دیگر انواع نخل ها، نخل اریکا پالم است که دارای اسامی دیگری هم چون گیاه پروانه ای، پالم بامبو، نیشکر طلایی و یا پالم ساده نیز می باشد.

نخل اریکا پالم چیست؟

این نخل زیبا؛ مناسب برای نگهداری در محیط های آپارتمانی می باشد، ولی باید محیط خانه دارای رطوبت بالایی باشد. این نخل که شباهت زیادی به چرم دارد، محیط های مرطوب و گرم را برای زندگی دوست دارد و به همین خاطر است که در میان گیاهان آپارتمانی از طرفداران زیادی برخوردار است. هر چند مراقبت از این گیاه اصول خود را دارد و بدین صورت نیست که آن را به حال خود واگذارید. ما در این مقاله سعی کرده ایم تا حد امکان نکات نگهداری و مراقبت از این نخل زیبا را در محیط های آپارتمانی برای شما شرح دهیم. بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نخل اریکا پالم؛ قیمت تقریبا بالایی دارد و معمولا افراد ترجیح می دهند که گلدان کوچک آن را تهیه کنند. این نخل دارای ارتفاعی بین 15 تا 25 سانتی متر است و در سن بلوغ خود، ارتفاعی بین 1 و نیم تا 3 و نیم متر می یابد. عمر مفید نخل ممکن است که به 10 سال هم برسد. باید هر مدت یک بار اقدام به تنک و هرس نمودن این نخل نمایید تا دچار آسیب نگردد.

مشخصات ظاهری نخل اریکا

این نخل نقره ای- سبز است و برگ و ساقه های آن حالت چرمی دارند. برگ و ساقه های نخل که دارای ضخامت بالایی هستند به صورت متراکم در کنار هم قرار گرفته اند. در واقع می توان گفت در هر دسته حدود 6 الی 8 برگ وجود دارد. این برگ ها به سمت بالا قوس یافته اند و حالت پروانه ای دارند. در هر برگ حدود 90 الی 110 عدد کاسبرگ وجود دارد که حالت هفتی شکل دارند. با افزایش سن گیاه، این نخل به پالم بامبو شباهت ظاهری پیدا می کند.

روش نگهداری از نخل پالم اریکا

آبیاری

برای آبیاری نمودن نخل پالم اریکا، باید تا اندازه ای که رطوبت خاک تامین گردد به آبیاری آن ادامه دهید. اما نباید به صورتی باشد که خاک کاملا از آب غرقاب شود. بهتر است برای آبیاری نخل، از روش آزمون و خطا استفاده کنید و هر روز چک نمایید که تا چه میزان خاک گیاه خشک شده است. خاک پای گیاه، باید همواره مرطوب باشد، اما نه به گونه ای که آب در گلدان جمع شود.

در فصل زمستان که هوا رو به خنکی می رود، باید بین هر آبیاری اجازه دهید که خاک گلدان کاملا خشک شود. اریکا پالم در گلدان هایی که دارای رطوبت هستند و موجب حظ رطوبت خاک می شوند، رشد مطلوب تری خواهد داشت و نیاز گیاه به آب را به طور کامل برطرف می نماید.

نور

برای نخل اریکا پالم بسیار مهم است که نور کافی به گیاه برسد. در محیط های دارای نور، متوجه رشد و عملکرد بهتر این گیاه خواهید شد. البته نور دریافتی نخل، باید به صورت غیر مستقیم تامین شود. به همین خاطر در کنار پنجره های شمالی و شرقی رشد بهتری خواهد داشت. اما به هیچ عنوان آن را در کنار پنجره های غربی یا جنوبی قرار ندهید، چون موجب تلف شدن گیاه خواهید شد.

اگر این گیاه در طول روز نور مستقیم خورشید را بیش از حد دریافت کند نابود می شود. چون بر اثر تابش مستقیم و بی اندازه نور خورشید، برگ ها رنگ زردی پیدا می کنند، بنابراین حتما باید در محیط مناسبی قرار بگیرد.

روش کاشت

برای تعویض گلدان باید هر چند سال یک بار اقدام کنید. ریشه های این گیاه، گلدان های تنگ را بیشتر دوست دارند، اما در صورت متراکم شدن بیش از حد ریشه ممکن است که روند رشد آن ها با اختلال مواجه شود. جهت تعویض گلدان؛ باید هر یک تا چند سال یکبار اقدام کنید و مواد غذایی کافی به گیاه داده شود. گلدان جدید باید عمقی به اندازه گلدان قبلی داشته باشد. بر اثر کاشت گیاه در عمق زیاد، ریشه های نخل و بخش های دیگر آن دچار آسیب خواهند شد. چون در این حال ریشه ها، حال شکننده ای به خود می گیرند.

باید در اطراف ریشه ها خاک بریزید، با دست خاک اطراف گیاه را فشار ندهید تا ساقه و ریشه ها دچار آسیب نشوند. بعد از پرس کردن خاک به صورت عمقی، به آن آب دهید. بهتر است که به آرامی خاک را فشار دهید تا هیچ گونه هوایی درون آن وجود نداشته باشد و اگر باز نیاز به خاک داشت، به آن خاک بیفزایید.

کود گیاهی و خاک مناسب

این نخل باید دارای مواد غذایی کافی باشد و در تمامی ماه های سال به جز فصل زمستان پاییز به کوددهی آن بپردازید؛ چرا که در این فصول کود دادن منجر به زردی گیاه می شود. به واسطه این مواد غذایی، گیاه زیباتر خواهد شد ولی حتما باید از کود های گیاهی برای آن ها استفاده کنید. روش کود دهی به گیاه، باید دقیقا مطابق با دستورالعمل روی بسته بندی کود باشد.

تمیز کردن نخل اریکا پالم

برای تمیز کردن نخل باید توسط دستمال مرطوبی گرد و غبار را از روی سطح آن پاک کنید. در موقع تمیز کردن، زیر برگ های گیاه را بررسی کنید که حشره یا جانوری وجود نداشته باشد.

آفات و بیماری های نخل اریکا پالم

این نخل زیاد درگیر آفات و بیماری ها نمی شود، اما در معرض آفاتی هم چون کنه های عنکبوتی یا قارچ های لکه لکه ممکن است که قرار بگیرد. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی بهتر است هر از گاهی برگ های گیاه را به صورت زیر و رو بررسی کنید تا متوجه نقاط کوچک سیا ه و سفید پشت برگ ها شوید و بتوانید به موقع برای درمان آن اقدام فرمایید. کنه های عنکبوتی دارای رنگ سیاهی هستند و برای برطرف کردن آن ها باید از یک قاشق مایع ظرفشویی با محلول آب استفاده کنید و با اسپری نمودن این محلول بر روی کنه های عنکبوتی به راحتی از شر آن ها راحت شوید.

علت قهوه ای شدن نوک برگ های اریکا پالم

بهترین دما برای نگهداری این نخل، بین 60 الی 70 درجه سانتی گراد است. اما در روز های سرد فصل زمستان نباید دما از 55 درجه سانتی گراد کمتر شود. در صورت سرما دیدن گیاه، نوک برگ های آن از حالت سبز به قرمزی متمایل می شوند که نشانه یخ زدگی گیاه می باشد. در فصل زمستان از قرار دادن گیاه در مقابل در و پنجره جلوگیری کنید.

اریکا از جمله نخل هایی است که به مناطق مرطوب علاقه دارد. در صورتی که هوا بیش از حد خشک شود، باید اقدام به افزایش رطوبت خاک نمایید. برای دستیابی به این هدف می توانید از یک دستگاه بخور درون منزل خود استفاده کنید.

حشرات آسیب زننده به نخل اریکا پالم

حشراتی هم چون زنبور و کرم عنکبوتی از جمله حشراتی هستند که به این نخل آسیب می زنند. با یک دستمال می توانید اقدام به تمیز کردن آن ها نمایید و یا از یک ماده شوینده گیاهی مناسب برای آن استفاده کنید.

گل دادن نخل

نخل اریکا پالم از جمله نخل هایی است که در فصولی هم چون اواخر بهار و اوایل زمستان، گل های کوچکی به رنک زرد روشن ایجاد می نماید. گل های نر و ماده در زیر برگ ها رشد می کنند و هنگامی که شکوفه زدند، رنگی زرد و سبز پیدا می کنند.

خرید نخل اریکا پالم

برای خرید نخل اریکا پالم از مراکز و نهالستان هایی اقدام نمایید که از اعتبار کافی برخوردار باشند تا بتوانید گیاهی شاداب و سرحال را تهیه نمایید که در معرض آفات و بیماری ها قرار نداشته باشد. نهالستان بهمن آبادی؛ عرضه کننده انواع نهال ها و درختچه های زینتی می باشد که انواع گیاهان و نهال ها را در کمال سلامت و شادابی با بهترین قیمت در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد.

برای تهیه و خرید نخل اریکا پالم با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت، با شماره های درج شده در وب سایت ما تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *