برای محیط باغچه نمی توانید از هر گل بوته ای استفاده نمایید. برای باغچه حیاط گیاهان خاصی وجود دارند هم چون گل مینا، گل طلسی، گل میمون و غیره. به طور کلی گل های باغچه به دسته های مختلفی تقسیم می شوند؛ هم چون درختان مثمر و غیر مثمر، درختچه های زینتی، بوته های دائمی، گل های فصلی و گیاهان پوششی و چمن. ما در این مقاله قصد داریم انواع گیاهان بوته ای که برای محیط باغچه مناسب هستند را به شما معرفی کنیم، بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

گیاه گازانیا

این گیاه دارای گل های مشابه گل مینا است و به رنگ های زرد تیره، طلایی، اخرایی، صورتی و غیره دیده می شوند. نمونه های مختلف این گیاه در رنگ بندی های مختلفی موجود هستند. برای نگهداری از گیاه گازانیا باید از خاکی که دارای بافت قوی و زهکشی مناسبی باشد و در محل کاشت خود از نور کافی خورشید بهره مند شود. این گیاه نیاز چندانی به آبیاری ندارد و کمترین دما برای حفظ و نگهداری از گیاه دمای صفر درجه سانتی گراد است. برای کاشت و تکثیر گیاه از روش کاشت بذر استفاده نمایید. بذر ها در ابتدای سال باید در مجاورت هوای آزاد قرار بگیرند و هنگامی که به اندازه یک بوته رسیدند، باید آن را به یک محل مناسب منتقل نمایید. به طور معمول از گل گازانیا برای حاشیه فضا های سبز استفاده می شود.

گل مینا

این گل در فصل خاصی می روید و گل هایی به رنگ سفید و قرمز می دهد. در فصل بهار زمان گل دهی آن فرا می رسد. این گیاه قادر است که به اندازه 10 سانتی متر رشد کند. این گیاه دارای برگ های طوقه ای شکل و بدون کرک می باشد. گل ها دارای اندازه ای بزرگ و گلبرگ هایی قرمز، صورتی و سفید می باشند. برای کاشت گیاه باید از خاکی با ترکیب خاک باغچه، کود و ماسه استفاده کنید. برای زندگی به محلی با نور خورشید کافی نیاز دارد. کم ترین دمای قابل تحمل توسط گیاه در حدود صفر درجه سانتی گراد است. برای تکثیر گیاه به طور معمل از روش کاشت بذر استفاده می شود. گل فصلی مینا برای کاشت در حاشیه ها مناسب می باشد.

گل اطلسی

گل اطلسی یک گل زینتی و زیبا است که زادگاه اصلی آن به آمریکای جنوبی بر می گردد. گل های اطلسی موجود در کشور ما دارای گل برگ های کمتر هستند و عطر فوق العاده ای دارند. بر روی شاخه گل، کرک های کوچکی وجود دارند. گل اطلس دارای انواع مختلفی هم چون هلندی، ایرانی معطر، رونده، هیبرید و رنگ الوان می باشد. برای کاشت بذر گیاه باید در ماه بهمن و ابتدای اسفند ماه صورت بگیرد. برای کاشت پر پر اطلسی بهتر است که از روش قلمه زنی اقدام کنید. برای مناطقی که دارای زمستان های معتدلی هستند این گیاه مناسب است و گیاهی یک ساله است. برای مکان هایی هم چون پارک ها، باغ های صخره ای، چمن کاری ها، میدان ها و بلوار ها این گل زیبا مناسب کاشت می باشد. خاک مطلوب برای کاشت آن، باید دارای کود های تقویتی باشد.

گل میمون

این گل یک ساله است و انواع مختلفی دارد. در واقع گونه های مختلف گل میمون از لحاظ طول، رنگ و سایز با یکدیگر متفاوتند. برای گل کاری به وفور از گل میمون استفاده می شود. ارتفاع این گل در گونه های مختلف از 10 سانتی متر تا 1 تر متفاوت می باشد. از واریته های مختلف گیاه می توان به میمون پا کوتاه و میمون پا بلند اشاره کرد. بهترین خاک برای گل میمن، خاک قوی با زهکشی مطلوب است. گل میمون برای ادامه حیات خود به نور و دمای مناسبی نیاز دارد. بنابراین در مکان هایی از باغچه که نور مناسبی دارد باید کاشته شود.

گل کوکب

این گل دائمی است، چون دارای ریشه ای به صورت غده مانند است. در فصل زمستان تمام بخش های گیاه خشک می شوند، اما ریشه گل کاملا سالم می ماند و با آمدن فصل بهار، ساقه آن مجددا جوانه زده و رشد می کنند. این گل دارای گونه های مختلفی هم چون پا بلند، پا کوتاه، گل درشت، گل ریز، کوکب تاسبستانه، پاییزه، بذر و ریزوم دار است. در اوایل فصل تابستان تا انتهای فصل پاییز، زمان گل دهی گیاه می باشد. این گل در هر خاکی قابل کاشت است. بنابراین ترکیبی از خاک باغچه، ماسه شسته شده و برگ پوسیده برای رشد گیاه بهترین خاک می باشد، هم چنین در خاک های شنی این گیاه زودتر گل می دهد.

گل کوکب نیازمند نور فراوان خورشید در فصل تابستان است. نبود رطوبت کافی و آب، مانع از گل دهی گیاه می شود. برای تکثیر گل کوکب از روش هایی هم چون تقسیم غده و قلمه زنی در فصل بهار و یا کشت بذر اقدام نمایید. از گل کوکب به عنوان گل فصلی استفاده می شود.

گل آهار

این گل برگ های بیضی شکل و گل هایی همانند گل کوکب دارد که در رنگ های مختلفی هم چون قرمز، ارغوانی، کرم، سفید، زرد و غیره دیده می شوند. گل های گیاه در فصل تابستان و پاییز ظاهر می شوند. از انواع گل های آهار می توان به آهار پاکوتاه و آهار پا بلند اشاره کرد. برای کاشت گیاه بهترین خاک، خاک های حاصل خیزی است که از زهکشی مناسبی برخوردار می باشد. گل آهار برای زندگی به مقادیر کافی از نور خورشید نیاز دارد. کمترین دمایی که این گل می تواند تحمل کند، دمای صفر درجه سانتی گراد است و به عنوان یک فصلی مورد استفاده قرار می گیرد. برای تکثیر گیاه از طریق کشت بذر می توانید اقدام کنید.

گیاه جعفری

این گل یک ساله بوده و زادگاه اصلی آن به مناطقی هم چون مکزیک و آمریکای جنوبی بر می گردد. این گل از خانوده مینا محسوب می شود. از انواع واریته های گل جعفری می توان به فرانسوی، گل ریز، گل درشت، هیبرید، زرد و نارنجی اشاره کرد. رنگ گل های گیاه زرد و یا زرد متمایل به قهوه ای قرمز می باشد. برخی از آن ها کاملا زرد، برخی دیگر کاملا قرمز و برخی ترکیبی از زرد و قرمز هستند. این گیاه به صوت تراکم رشد می کند و به ارتفاع 18 اینچی می رسد.

درختچه اسپیره

ارتفاع این درختچه به اندازه 1 و نیم تا 2 و نیم متر می باشد. این درختچه دارای برگ های ریز قرمزی است که با افزایش سن به رنگ سبز متمایل می شوند. این درخت دارای گل هایی به رنگ سفید و صورتی است. گل ها در فصل تابستان پدیدار می شوند و در طی یک ماه به صورت انبوه در کنار هم جمع می شوند. برای مکان هایی هم چون باغ های صخره ای این گیاه مناسب کاشت می باشد. از انواع واریته های آن می توان اسپیره سفید را نام برد که در مناطقی هم چون دماوند، ارسباران و سواد کوه وجود دارند.

دارای گل های سفید رنگی است. ازا نواع دیگر آن می توان اسپیره سفید پر پر، اسپیره سرخ ابلق و رعنا را نام برد. برای نگهداری گیاه باید دارای خاکی از ترکیب خاک باغچه و کود دامی پوسیده باشید. زمان گل دهی گیاه در ابتدای ماه فروردین ، تیر و شهریور می باشد. در محیط هایی که حالت نیمه سایه دارند. محیط های آفتابی و نیمه آفتاب این گیاه به خوبی رشد می کند. روش هایی هم چون تقسیم بوته و یا قلمه زنی برای تکثیر گیاه مناسبند.

مریم گلی

به این گیاه سلویا هم می گویند. دارای رشد تدریجی و ارتفاع 30 سانتی متری است. گل هایی به رنگ قرمز، بنفش، سفید و نارنجی و خوشه ای مانند دارد. گل ها در فصل تابستان و بهار ظاهر می شوند. بهترین خاک جهت کاشت آن خاک باغچه، خاک معمولی و لومی می باشد. محیط های نیمه آفتابی و سایه دار که دارای دمایی بین صفر تا 35 درجه سانتی گراد است برای رشد گیاه مناسبند. تکثیر گیاه از طریق کاشت بذر و تقسیم بوته عمل کنید. برای باغ های ژاپنی و سنگی، این گیاهان مناسب کاشت هستند.

خرید گیاهان بوته ی برای باغچه

تمامی گیاهان بیان شده از گیاهان مناسب برای کشت در محیط باغچه می باشند. گیاهان دیگری هم چون صد تومان، رزماری، پامچال، ستاره ای، لاله عباسی، لاواندا و غیره نیز از گیاهان بوته ای مناسب کاشت در محیط باغچه اند. جهت خرید گیاهان بوته ای برای فضای سبز مورد نظر خود، می توانید به نهالستان بزرگ و معتبر بهمن آبادی مراجعه نمایید. در نهالستان ما انواع درختچه های زینتی، نهال ها و گیاهان بوته ای در نهایت سلامت و با قیمت مناسبی به مشتریان عزیز عرضه می شوند. جهت خرید می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *