این نوشته از سری آموزش‌های نهالستان بهمن آبادی در بخش نهال است .در این نوشته سعی داریم شما را با انواع حصار باغی (مرز بندی با درخت و گیاه) اشنا کنیم .

در سال های اخیر اکثر مردم به دلیل زندگی ماشینی و دوری از طبیعت برای تعطیلات و اخر هفته ها به دنبال باغ و باغچه ای برای زندگی هستند 

در این میان تصمیم داریم شما رو با انواع گل و گیاه اشنا کنیم که در این زمینه کمک هستند

-خاک برگ محصول باغبانی و کشاورزی است که بسیار هم برای خاک و گیاه مفید و موثر است. خاک برگ می تواند بخشی از عناصری که درخت در طول رشد خود از خاک گرفته و در برگهایش ذخیره کرده، بگیرد و دوباره به چرخه طبیعت بازگرداند. 

 

-برای تهیه خاک برگ، در فصل پاییز که درختان خزان می کنند و می ریزند آنها را جمع آوری کنید. 

 

-خاک برگ از نظر ارزش غذایی بسیار پایین است البته رطوبت را در خود نگه می دارد و زهکشی خوبی دارد. کاربرد خاک برگ بیشتر برای قابل نفوذ و سبک کردن خاک است. با توجه به این ویژگی های خاک برگ بستر مناسبی برای رشد گیاه فراهم شده.

 

-افزایش مقاومت گیاه در مقابل آفات و بیماری های خاک ،سازگاری با محیط زیست ،جلوگیری از به هم چسبیدگی ذرات خاک از فواید و خواص خاک برگ هستند.

 

۱)ابتدا برگ جمع آوری کنید.

 

 

۲)برگ ها را در داخل گودالی بریزید و هر چند روز یکبار آن ها را مرطوب کنید. در حجم زیاد از آب چاه برای مرطوب کردن برگ ها استفاده می شود.

 

 

۳)اگر از این خاک‌برگ برای مصرف گیاهانی که آهک برای آن ها مضر است استفاده نمی شود می توانید بین برگ ها کمی آهک بریزید. تسریع پروسه خاک برگ با افزودن ازت مانند کود اوره به برگ ها انجام می شود. حرارت زیادی با افزایش فعالیت باکتری ها تولید می شود. این حرارت باعث از بین رفتن علف های هرز و تسریع روند تجزیه برگ ها می شود.

 

 

۴)این مراحل را به مراتب تکرار کنید: ریختن یک لایه برگ ، مرطوب سازی و افزودن مقداری ازت و آهک ( با توجه به شرایط گیاه و خاک) ، برگ ها را انباشته کنید.برگ ها کم کم تحت تاثیر فعالیت باکتری ها و رشد و نموی آن ها از بین می روند.

 

 

۵)این توده برگ را پس از مدتی ترکیب کرده و در محل دیگری روی هم بریزید. با این کار از تولید گرمای بیش از حد جلوگیری کرده و باعث اکسیژن رسانی به باکتریهای هوازی می شود. برای تولید خاک برگ حرارت عامل مهمی است ولی توجه داشته باشید که این حرارت از حدود ۶۵ درجه نباید بیش تر شود. چون گرمای زیاد بر فعالیت باکتری ها تاثیر منفی می گذارد و حتی می تواند منجر به از بین رفتن باکتری ها شود.

 

 

۶)معمولا بعد از گذشت ۸ الی ۱۲ ماه خاک برگ قابل استفاده است. البته خاک برگ هایی که پس از ۳ الی ۴ سال استفاده می شوند مرغوبیت و کیفیت بهتری دارند.

 

 

در صورت نداشتن فضای زیاد دو روش زیر را به کار ببرید.

-ابتدا جعبه ای که ته نداشته باشد را روی خاک بگذارید، سپس برگها را درون آن بریزید تا با خاک در تماس باشد. و یا می توانید گودالی به شکل مربع یا گرد ایجاد کنید یا اطراف آن را محکم کنید.

 

 

-اگر می خواهید نتیجه خوبی بگیرید حجم برگ ها را زیاد کنید و سعی کنید فضایی که ایجاد می کنید کمتر از ۱ متر نباشد. سپس لایه لایه برگ بریزید و کمی کود ازت اضافه کنید و هر چند گاهی برگ ها را زیر و رو کنید و صبر کنید تا خاک برگ آماده شود.

 

  1. -برای تولید خاک برگ با این روش از سطل بزرگ یا پلاستیک استفاده می شود و نیازی به زمین نیست. درست کردن خاک برگ در سطل بسیار راحت تر از زمین است زیرا رطوبت بیشتری حفظ می شود و نیازی به مرطوب کردن ندارد. بهتر است ابتدا کمی خاک بریزید و سپس برگ ها را اضافه کنید. اگر از پلاستیک زباله استفاده کرده اید سوراخ هایی برای تهویه هوا روی کیسه ایجاد کنید و سپس سر آن را ببندید. در نهایت به مدت دوسال آن را به همان صورت نگهداری کنید تا آماده شود.

نهالستان بهمن آبادی هر روزه آماده‌ی مشاوره و پاسخ به خریدارن حضوری و غیرحضوری ( تلفنی) است.

آدرس : کرج ، مشکین دشت ، جاده‌ی خوشنام ، 100 متر بعد از آهن فروشی بیاتلو ، نهالستان علیرضا بهمن آبادی.

لینک گوگل مپ :  https://goo.gl/maps/QXg1yzMpA389mBXb7

اگر از مترو استفاده ‌می‌کنید، به ایستگاه مترو کرج آمده سپس با تاکسی‌های خطی به مشکین دشت بیاید.

تلفن‌های تماس : 

38 46 666 0912

31 11 282 0938

03 14 164 0912 

99 86 276 0930

نکات مهم:

۱) مقداری کود حیوانی برای غنی کردن خاک برگ به آن اضافه کنید.

 

۲) قبل از استفاده از خاک برگ آن را گندزدایی کنید زیرا ممکن است به آفات و بیماری یا علف هرز آلوده باشد.

 

۳)در صورت نیاز به خاک برگ نرم تر و در سایز ریزتر خاک را الک کنید. چرا که ممکن است به دلیل کافی نبودن مدت زمان برای تجزیه ،برگ ها خوب پوسیده نشود و قطعات درشت چوب وجود داشته باشد.

 

سوالات متداول:

ارزش غذایی خاک برگ:

-خاک برگ ارزش غذایی زیادی ندارد. از خاک برگ برای سبک و قابل نفوذ کردن و حفظ رطوبت استفاده می شود.همچنین می تواند باعث رشد بهتر گیاه شود.

 

 

نحوه استفاده از خاک برگ:

-از این محصول براساس نیاز خاک و نوع گیاه استفاده می شود .خاک برگ باعث نفوذ آب ، رسیدن مواد غذایی به ریشه گیاه و سبک شدن بافت خاک می شود.

-توجه داشته باشید که هنگام استفاده از خاک برگ یا تعویض گلدان نباید آن را فشار دهید،چرا که فشردن خاک برگ از رسیدن اکسیژن کافی به ریشه گیاه ممانعت می کند.

-به طور کلی بهتر است برای گیاهان گوشتی( مانند خاک کاکتوس) از خاک برگ استفاده نشود زیرا رطوبت را در خود حفظ می کند و سبب پوسیدگی ریشه گیاه می شود.

 

 

زمان مناسب برای تهیه خاک برگ:

-بهترین زمان برای تهیه خاک برگ ، فصل پاییز است که برگ ها از درخت می ریزد.

 

 

برگ هایی که برای تهیه خاک برگ استفاده می شود:

-به طور معمول از برگ درختانی که رگبرگ ضخیمی ندارند مثل افرا، نارون ، چنار و درختان میوه استفاده می شود. البته مناسب ترین آن ها برگ درختان میوه است به شرطی که اصول تهیه خاک برگ رعایت شود.البته توجه کنید که به طور کلی برگ های پهن برگ بهتر از برگ های باریک است.

-همچنین بهتر است از محل هایی که هوای آلوده دارند خاک برگ تهیه نکنید .

 

 

مدت زمان لازم برای تهیه خاک برگ:

-بسته به نوع برگ متفاوت است. پهن برگ ها زودتر و سوزنی برگ ها دیرتر می پوسند.برای تجزیه و پوسیده شدن حداقل به ۸ماه زمان نیاز دارید.

 

 

بهترین خاک برگ :

-به طور کلی می توان گفت بهترین خاک برگ، خاک برگی ست که از تجزیه برگ هایی که فاقد رگبرگ زیاد هستند، تولید شده و حدود ۳ تا ۴ سال فرصت برای تجزیه و پوسیده شدن داشته باشد.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *