خرید آلو خاکی +قیمت 

آلو خاکی از انواع میوه های خوشمزه و محبوب  با ظاهری خاکی مانند از تیره گلسرخیان است.

زمان گلدهی نهال میوه آلو خاکی

این نهال در اواسط فصل بهار شروع به گلدهی میکند.

رقم و نوع 

این رقم از انواع گلسرخیان و پر ثمر ترین می باشد. مقاومتت خوبی در برابر سرما دارندو  در بیشتر مناطق اب و هوایی رشد میکند. این نوع نهال اخیرا بازار خوبی کسب کرده و از طم و مزه خوبی برخوردار است.

خرید نهال الوخاکی

خرید نهال الوخاکی

 

کشور مبدا و زادگاه هال میوه آلو خاکی 

این نهال به طور بومی  ازکشور چین است ولی بعد ها با پیشرفت تکنولوژی تغییر هایی روی ان صورت گرفت و از حالت اصلی و وحشی خود در امد.

هم اکنون رقم اصلاح شده ان امریکایی و کالیفرنیایی بود و هم خوبی در بازار را دارد.

پایه نهال میوه آلو خاکی 

پایه ی اصلی نهال الو خاکی، بذر میروبالان است.

ویژگی های ظاری نهال میوه رقم آلو خاکی

سطح خاکی مانند،گوشته سفت،چو سفت و قوی و محکم ،خزانم پذیری  و مقاومت بالا از ویژگی های بارز این نوع نهال هستند. گوجه سبز 

 

فاصله کاشت

این نوع درخت را به طور استاندارد میتواید در فاصله های 4 متری از هم بکارید اما کاشت ان در فاصله 2 متری در صورت عدم وجود زمین کافی هم میسر می باشد. نکته ان هرس مناسب و مراقبت در هنگام کشت برای داشتن نهال هایی بهتر ر مکانی با فضای کمتر است.

نیاز نوری 

به طور کلی درختان میوه نیاز به دریافت نور در اصل تغذیه نوری دارد از این رو در کمترین حالت 6 ساعت نور مستقیم خورشید را نیاز دارند.

بنابراین در هنگام کشت دقت کنید محل مورد انتخاب از افتاب گیری  و جهت خوبی برخوردار است. آلوچه 

شکل میوه

رنگ این میوه حالت تیره قهوه ای داشته شکل                                                                                                                                                                           ان آن طوری به نظر میرسد که گویی میوه هنوز نرسیده است. طعم این میوه شیرین و سفت و بسیار ابدار است.

 

مقدار رشد و ارتفاع گیری نهال میوه الو خاکی 

این نوع درخت با توجه ب منطقه اب ئو هوایی میتوانید تا 4 متر هم برسد و کمتر یا بیش تر این مقدار بستگی به منطقه محل زیست شما دارد. به طور مثال کاشت ان در نواحی ونم

 

عمر اقتصادی

نهال الو خاکی میتواند تا ۲۵ سال محصول دهی با کیفیت برای باغدار به همراه داشته باشد. این رقم در بین سایر ارقام آلو، عمر متوسطی دارد.

وزن میوه

میوه ی آلو خاکی حدود ۱۵ گرم است. این رقم از میوه ی متوسط و کوچکی برخوردار است. خرید نهال گیلاس 

ارتفاع از سطح دریا 

این نوع نهال میوه به طور کلی مقاومت خوبی در برابر طیف های مختلف دمایی دارد.و میتوانید ان را در ارتفاع هایی تا 1800 متر نیز بکارید.

مقاومت در برابر انواع افات 

شاید جمله نادستی باشد اگر بگوییم این نهال یا ارقام مشابه ان مقاوم در برابر افات است. در هر صورت همه میوه ها در برابر اات اسیب پذیر بوده و ممکن است عدم رسیدگی به محصولات موجب فروپاشی کیفیت و تحلیل رفتن ان شود. از این رو سم پاشی سالانه و ماهانه برای مطلوب نگه  داری وضعیت ان امری ضروری است.خرید و قیمت نهال هلو 

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

هر هکتار از درخت الو خاکی در سال قادر است بین ۵ تا ۷ تن محصول دهی به همراه داشته باشد. این مقدار باردهی در میان سایر ارقام، متوسط است. باردهی درختان به نحوه ی رسیدگی به درختان بستگی دارد. به این ترتیب باید در مراحل نگهداری و آبیاری و سمپاشی و کوددهی به درخت توجه کافی به خرج دهیم تا به حداکثر باردهی دست بیابیم.

شروع محصول دهی

این رقم مانند بسیاری از دیگر نمهال ها یکسال بعد از کاشت شروع به محصول دهی میکند .و از شهریور میتوانید ان را برداشت کنید.خرید نهال البالو

 

رقم گرده افشان

برای باروری این رقم نیازی به گرد افشان ندارید و خود ان در اصل این فرایند را به تنهایی انجام میدهد. البته نالگفته نماند کاشت یک گردافشان در کنار ان خالی از لطف نیست و به باروری بیشتر ان کمک میکند.

مقدار و نحوه ابیاری 

این نهال را میتوانید هفته ای دو بار ابیاری کنید. و این مقدار در هر عده باید به حدی باشد که نهال را غرغابی کند. ابدهی بیش از حد نهال میوه موجب تحلیل رفتن مواد معدنی ان شده و نهال را کمبود مواد غذایی و به خصوص اهن مواجه میکند. از این رو عوامل زیادی در میزان ابیاری نقش دارند که مورد دیگر این رطوبت و میزان بارندگی ان منطقه است.

نیاز آبیاری درخت الو خاکی ۱۰ لیتر در هفته است. البته باید نهال ها را در سال اول کاشت کمی بیشتر آبیاری کنید. دلیل آن توان کمتر ریشه برای جذب آب و مواد غذایی از خاک است.

حجم کل آبیاری سالیانه بین ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ مترمکعب است که بر اساس میزان بارندگی تعیین میشود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *