قیمت نهال انار

یکی از محبوب ترین و لذیذ ترین میوه های پاییزی، انار است که ما را به یاد شب های خاطره انگیز و زیبای پاییزی می اندازد. نهال های انار هر گونه نژادی که داشته باشند؛ به دو دسته کلی خار دار و بدون خار تقسیم می شوند. نهال های انار دارای شاخه های کوچکی به نام میخچه هستند که بیش از 3 بار در سال گل می دهند. شکوفه های قرمز زنگوله ای مانند این نهال، دارای ضخامت 3 میلی تری هستند. نکته مهم اینجاست که از همه گل های انار میوه حاصل نمی شود.

برخی از گل ها کاذب بوده و به آن ها گل های علفی گفته می شود. گل های انار به سه طریق می رویند؛ یکی اینکه گل هایی سالم و دارای ثمر باشند، دوم اینکه نازا و بی ثمر باشند و بر اثر وزش باد و بارش باران بریزند. حالت سوم نیز به صورت گل های حد واسط بوده و تولید میوه هایی بی کیفیت می کنند. نهال های انار در مقابل شرایط گوناگون آب و هوایی، به خوبی مقاومت می کنند و در برابر گرما و کم آبی دوام می آورند.

برخی از ارقام نهال باید در مناطق سردسیری کاشته شوند، ولی با این وجود نمی توانند دمای کمتر از منفی 5 درجه سانتی گراد را تحمل نمایند و بهره برداری از آن ها در چنین شرایطی صرفه اقتصادی نخواهد داشت. نهال های انار موجود در ایران، دارای بازدهی و راندمان خوبی می باشند و دلیل آن شرایط اقلیمی مناسب کشورمان برای رشد این نهال ها است. باغداران با کشت نهال های انار در باغ ها و زمین های زراعی خود می توانند به سود دهی بالایی دست یابند.

تعیین قیمت نهال انار

با مراجعه به نهالستان های گوناگون در شهر و منطقه خود، متوجه قیمت های متنوع این نهال ها خواهید شد. قیمت هایی که در هر نهالستان و مرکز فروشی با دیگری فرق می کند و با قیمت دلخواه خود نهال هایشان را به فروش می رسانند. اما نرخ مصوب این نهال ها توسط سازمان جهاد کشاورزی اعلام می گردد. دلایل مختلفی وجود دارد که قیمت نهال های انار متفاوت هستند، یکی از این دلایل مهم، وجود ارقام گوناگون نهال انار است.

برخی از نهالستان ها و مراکز فروش نهال که در زیر نظر جهاد کشاورزی فعالیت قانونی می کنند، با همان قیمت مصوب شده، نهال های خود را به مشتریان عرضه می کنند. نهالستان بهمن آبادی یکی از این نهالستان ها می باشد که مشتریان می توانند با مراجعه به آن، انواع ارقام نهال های انار را با کیفیت و قیمتی مناسب تهیه و خریداری کنند. هر چند وجود واسطه گران در این میان بی تاثیر نخواهد بود.

شما با خرید به صورت مستقیم از نهالستان بهمن آبادی و حذف واسطه گران می توانید انواع نهال های شناسنامه دار انار را با قیمت ارزانی بخرید. اگر در مراکزی، نهال انار را با قیمت و تعرفه ای بسیار ارزان می فروشند بهتر است برای خرید احتیاط کنید. چون امکان دارد نهال مذکور دارای ریشه هایی فاسد، یا ساقه هایی معیوب باشد یا درگیر آفات و بیماری بوده و سایر نهال های موجود در باغ شما را نیز آلوده سازد. بدین ترتیب نه تنها نهال را با قیمت ارزانی خریداری نکرده اید، بلکه هزینه هنگفتی نیز بابت خسارات وارد شده پرداخت نموده اید.

علت کاشت نهال انار

به باغداران عزیز توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشند تا به نکات ارزنده ای در رابطه با کاشت نهال انار در باغ های خود دست یابند. انار دارای جایگاه اقتصادی مناسبی نسبت به سایر نهال ها می باشد و در میان مردم کشور ما بسیار محبوب است. این میوه در میان افراد سایر کشور ها نیز دارای طرفداران زیادی است، بنابراین شما می توانید برای صادرات میوه های با کیفیت و مرغوب این نهال اقدام نمایید.

انار علاوه بر مصرف تازه خوری، برای تهیه رب انار، سس انار، آب انار، لواشک و غیره نیز مناسب استفاده می باشد. به همین خاطر کاشت نهال انار در باغ ها برای باغداران، سود فراوانی را به همراه دارد. نهال انار مناسب کاشت در نواحی گرم و خشک می باشد و در برابر کم آبی دارای مقاومت بالایی است.

نکات خرید نهال انار

در هنگام خرید انواع ارقام نهال انار باید به مواردی توجه نمایید؛ به عنوان مثال دقت کنید نهال ها را از نهالستانی تهیه و خریداری کنید که نهال هایی با کیفیت و با نشاط می باشد. سپس جهت خرید آنلاین و یا حضوری اقدام نمایید. نهالستان بهمن آبادی یکی از نهالستان های معتبر کشور است که شما می توانید بهترین نهال های انار را با قیمتی مناسب از آن تهیه و خریداری نمایید.

نهال ها ی نهالستان ما دارای گواهی نامه سلامت هستند و توسط مهندسین مجرب و متخصص جهاد کشاورزی پرورش داده شده اند. قبل از خرید نهال مورد نظر خود، حتما شرایط مناسب برای کشت نهال ها را فراهم کرده باشید؛ بدین صورت که گودال هایی را در فواصل مناسبی حفاری کنید و خاک مناسب برای کشت فراهم سازید. این دو موضوع از اهمیت بالایی برخوردارند، سپس تعداد نهال ها را با توجه به میزان متراژ زمین و رقم گرده افشان مناسبی را برای آن ها انتخاب نمایید.

اگر در رابطه با شرایط کاشت نهال ها و خصوصیات نهال اطلاعات کافی ندارید، می توانید با کارشناسان ما در نهالستان بهمن آبادی تماس بگیرید و از راهنمایی ها و مشاوره های تخصصی ایشان بهره مند شوید. نهال های اصلاح شده در حال حاضر از بازدهی بیشتری نسبت به نهال های معمولی برخوردارند. در هنگام خرید نهال، توجه به سلامت و وضعیت ظاهری آن بسیار مهم است. فاصله طوقه از نقطه پیوند از 20 سانتی متر نباید فراتر رود و از 1 سانتی متر هم نباید کمتر باشد.

ارتفاع نهال انار از سطح دریا

تمای ارقام نهال انار در سخت ترین شرایط آب و هوایی حتی کم آبی، خاک نامناسب و شور و گرمای بیش از حد هم می تواند مقاومت بی نظیری داشته باشد و به خوبی رشد می کند. شاید نهال انار بتواند در این شرایط رشد کند، ولی میزان کیفیت آن کاهش می یابد. بنابراین به شرایط آب و هوایی و اقلیمی کاشت نهال توجه فرمایید. آب و هوای گرم و نیمه گرم برای رشد نهال های انار مناسب می باشد. میزان ارتفاع نهال ها از سطح دریا برای برخی از گونه های ارقام چندان مهم نیست و بر روی رشد آن ها تاثیری نمی گذارد. ارتفاع نهال های انار از سطح دبرا ریا، می تواند به 1000 متر هم برسد.

دمای مناسب برای کاشت نهال انار

تمامی ارقام نهال انار علاقه زیادی به جذب نور و حرارت خورشید دارند، بنابراین باید در شرایط آب و هوایی و مناطقی کاشته شوند که دارای فصول تابستان با حرارت ملایم و نورخورشید فراوان هستند. البته به این نکته توجه داشته باشید که با وجود اینکه نهالی است که به نور خورشید علاقه دارد، ولی نباید در محیطی کاشته شود که در معرض نور مستقیم و بیش از حد خورشید باشد، چون موجب پایین آوردن میزان بازدهی محصولات نهال شده و کیفیت میوه ها را کاهش می دهد.

برای اینکه نهال ها با کیفیت مطلوبی رشد کنند؛ بهتر است که در نوسانات دمایی هر سال، آن میزان سرمایی که نیاز دارند را دریافت کنند که می توان گفت برای هر نهال انار در فصل زمستان این میزان به 400 ساعت و دمای منفی 7 درجه سانتی گراد می رسد. بدین ترتیب نهال های انار در مقابل نوسانات دمایی مقاوم می شوند.

اما این بدین معنا نیست که در برابر سرمای بهاره نیز بتوانند مقاومت خوبی را از خود نشان دهند و اگر دچار این مشکل شوند؛ به طور قطع شاهد ریزش بسیاری از گل های انار خواهید بود و تنها تعداد کمی محصول به ثمر می نشیند که آن هم دارای کیفیت بسیار پایینی خواهد بود. برای کاشت نهال انار در یک منطقه مناسب باید میزان دمای محیط حداقل به منفی 10 درجه سانتی گراد و حداکثر به 40 درجه سانتی گراد برسد.

آبیاری نهال انار

نهال های انار در مناطقی که دارای آب زیادی نیستند هم به خوبی رشد می کنند. به همین خاطر برخی از افراد پیشنهاد می کنند که نهال های انار را به صورت دیمی بکارید. در این روش هم باید آبیاری به صورت مرتب و در فاصله های کمی صورت بگیرد تا باردهی خوبی حاصل گردد. بنابراین روش آبیاری به صورت دیمی چندان مناسب نهال های انار نمی باشد؛ چون در همه شهر های کشور میزان بارش باران یکسان نیست و نمی توان بر روی آن زیاد حساب کرد. برای آبیاری نهال های انار، باید در حدود 350 میلی متر باران ببارد.

خاک مناسب برای نهال انار

برای اینکه نهال های انار رشد بهتری داشته باشند، باید در خاکی مناسب کاشته شوند. خاک هایی که دارای بافتی رسی و بار الکتریکی 2 دسی متر بر ثانیه هستند و از شوری متوسطی برخوردارند، بهترین خاک برای رشد نهال های انار می باشند. هدایت الکتریکی خاک، به جنس خاک وابسته است. در خاک های شنی، میزان هدایت الکتریکی به 1 دسی متر بر ثانیه می رسد. در واقع می توان گفت هدایت الکتریکی خاک، بر رشد و باروری محصولات نهال ها بسیار تاثیرگذار است. هر سال باید خاک را شخم بزنید تا دارای زهکشی مناسبی گردد.

خرید نهال انار

نهالستان بهمن آبادی از بزرگترین نهالستان های با سابقه و معتبر کشور در زمینه عرضه انواع مختلف نهال انار می باشد. باغداران و کشاورزان عزیز؛ جهت خرید نهال های مورد نظر خود می توانند به وب سایت ما مراجعه نموده و ضمن صحبت با کارشناسان ما خرید خود را ثبت نمایند. تمامی نهال های موجود در نهالستان ما دارای شناسنامه و کارت سلامت می باشند. در صورت عدم رضایت مشتریان گرامی از خرید نهال، هر گونه وجهی که پرداخت کرده باشند عودت می گردد.

ما نهال های نهالستان خود را در بهترین کیفیت و سلامت ممکن، با نازل ترین قیمت به شما عزیزان ارائه می کنیم. جهت خرید و استعلام قیمت به روز نهال درخواستی خود، کافیست با شماره های درج شده در وب سایت ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *