نهال زردآلو شکر پاره؛ از بهترین ارقام زرد آلو در کشورمان است که دارای سطح کیفی بالایی می باشد. تمام مشتریان از خرید میوه های حاصل از این نهال رضایت دارند؛ به همین دلیل باغداران و کشاورزان زیادی تمایل به خرید این نهال و کاشت آن در باغ های میوه خود دارند. جهت خرید آنلاین این نهال با شماره های تماس نهالستان بهمن آبادی تماس بگیرید. ما از مرحله کاشت تا برداشت این نهال با شما همراه هستیم.

زادگاه نهال

زادگاه اصلی این نهال کشور طی است که در قرن یکم میلادی وارد کشور های آسیایی شده و در حال حاضر در کشور هایی هم چون مصر و ارمنستان به وفور کشت می گردد. برای استعلام قیمت نهال با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار نمایید.

پایه اصلی نهال

برای این نهال از پایه های اصلی آلوچه وحشی و زرد آلو تلخ استفاده می شود برای کاشت پایه آلو، باید حتما خاک های سنگین وجود داشته باشند.

مشخصات نهال

برای کاشت نهال زردآلو شکر پاره در باغ های خود، بهتر است بدانید که این نهال در مقابل سرمای زمستان و گرمای تابستان دارای مقاومت بی نظیری است. بر روی سطح زرد رنگ میوه این نهال، لکه های قرمزی وجود دارد. درختان دارای میوه هایی با طعم بسیار شیرین و آبداری هستند.

این نهال دارای رشد بسیار خوبی است و می تواند برای سال های سال عمر کند. اگر شرایط خوبی برای رشد نهال فراهم شود، می تواند به ارتفاع 6 متر هم برسد. این نهال در وسط های ماه فروردین شروع به گل دهی می کند. این نهال برای گرده افشانی خود نیاز به رقم زردآلو عسگرآباد دارد. 4 سال بعد از کشت شروع به باردهی می کند و از سال ششم به بیشترین میزان باردهی خود می رسد. نهالی به شدت پربار است و هر سال حدود 25 تن در هر هکتار بار می دهد. به همین دلیل سطح تقاضا برای خرید آن بالا می باشد.

نهال مذکور دارای رشد مطلوبی است و نهالی پر ثمر محسوب می شود. کافیست در مناطق سردسیری و آب و هوای مناسب برای کاشت خود قرار بگیرد.

فواصل کاشت نهال ها از یکدیگر

برای کاشت این نهال ها در زمین باغ، باید خاکی در دسترس آن ها قرا بگیرد که دارای نفوذ پذیری بالایی باشد و به خوبی عملیات تهویه هوا در آن صورت گیرد. از خاک های سرد و متراکم، به هیچ عنوان نمی توان برای کاشت این نهال ها استفاده کرد. فواصل کاشت نهال ها حدود 6 الی 7 متر است . در این فواصل تعیین شده، باید گودال هایی با عمق 40 الی 50 سانتی متری حفاری کنید و نهال ها را درون آن ها قرار دهید. اگر این نهال ها در خاک های لومی و با زهکشی مطلوب قرار بگیرند، دارای عملکرد خوبی خواهند بود. در خاک هایی با زهکشی نا مطلوب درختان نمی توانند به خوبی رشد کنند.

در خک هایی که دارای ذرات رس به صورت فشرده هستند، با اضافه نمودن مقداری ماسه کشاورزی، می توانید آن را به خاکی مطلوب برای رشد نهال تبدیل کنید. برای این نهال ها باید خاک دارای پی اچ 6 و نیم تا 8 باشد و نهال ها در فاصله های مناسبی نسبت به یکدیگر کاشته شوند.

ارتفاع درخت زرد آلو شکر پاره

ارتفاع این درخت به 4 الی 6 متر هم می رسد. هر چه نحوه مراقبت باغدار بهتر باشد، درخت ارتفاع بیشتری خواهد یافت. اگر برای این نهال از روش آبیاری دیمی استفاده کنند، دارای ارتفاع کمتری خواهد بود. در انتهای فصل پاییز تا فصل زمستان و قبل از اینکه دوره رشد نهال ها فرا برسد، برای بالا بردن جریان گردش هوا توصیه می کنیم که نهال ها را هرس نمایید.

در هرس نمودن تمامی شاخه های خشک و آسیب دیده حذف می شوند. در مرحله بعد؛ آن دسته از شاخه هایی که به سمت تنه درخت رشد کرده اند حذف می شوند. در صورتی که لایه زیرین پژمرده بود، باید اقدام به نازک نمودن قسمت های کوچکی از تاج درخت کنید. در این صورت نور بیشتری به بخش های پایینی می رسد. اگر شاخه ها دارای سنی بیشتر از 6 سال باشند و دیگر میوه ندهند، می توانید آن ها را نیز هرس نمایید.

میوه هایی که به صورت دسته ای به هم متصل شده اند و یا معیوبند، از روی شاخه ها بردارید تا بقیه میوه ها برای رشد خود دچار چالش نشوند.

نیاز سرمایی نهال

این نهال که در مناطق سرد و نیمه سرد کاشته شود، باید حدود 300 الی 700 ساعت در دمای منفی 6 درجه سانتی گراد قرار بگیرد تا بتواند نیاز سرمایی خود را در فصل زمستان برطرف کند.

عمر مفید نهال

این نهال در سال ششم کاشت خود شروع به باردهی می کند و دارای میوه هایی گرد با اندازه ای متوسط است. بر روی پوست میوه هیچ گونه کرکی وجود ندارد و رنگی زرد مایل به نارنجی دارند. از کاربرد میوه های نهال می توان به مصرف تازه خوری، تهیه مربا و میوه خشک اشاره نمود. هم چنین مغز این میوه دارای طعمی شیرین و قابل خوردن است. این نهال می تواند حدود 30 الی 35 سال عمر مفید اقتصادی داشته باشد. این عمر مفید برای باغداران از لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه است.

ارتفاع کاشت نهال از سطح دریا

معمولا تمامی نهال های زردآلو در برابر سرما دوام بالایی دارند. اما برای کاشت این نهال، باید آب و هوای معتدل و سرد وجود داشته بشد. ارتفاع کاشت نهال های زردآلو شکر پاره از سطح دریا، حدود 800 الی 1200 متر است. درست است که نهال های زردآلو باید در مناطق سردسیر کاشته شوند، اما برای رشد بهتر خود نیاز به دریافت کافی نور خورشید دارند.

مصونیت و مقامت نهال در مقابل آفات و بیماری ها

آفاتی هم چون شته، شپشک، کنه عنکبوتی، مگس میوه، پیچاننده برگ، زنبور مغز خوار زردآلو و سوسک چوب خوار به این نهال ها آسیب فراوانی می زنند. بنابراین باید با سم پاشی مناسب و اصولی، میزان مقاومت نهال ها را در برابر آفات و بیماری های بیان شده افزایش دهید.

مقاومت این نهال در مقابل آفات و بیماری ها پایین است. بر اثر یخ زدن دیر هنگام، نهال ها دچار آسیب فراوانی خواهند شد، اگر به خوبی محافظت نشوند. بر اثر یخ زدگی دیر رس، رشد زرد آلو های بالغ با اختلال مواجه می شود. برای هرس نمودن آن ها باید در فصل بهار اقدام نمایید و تمامی شاخه های آسیب دیده و خشکیده را تنک نمایید. با هرس می توانید مشکلات سرماخوردگی درخت را هم برطرف کنید، در غیر این صورت درخت دچار مشکلات بدتری خواهد شد.

سرمازدگی مهم ترین عامل آسیب این درختان است. از طریق ایجاد مسائل بهداشتی مناسب در باغ های خود، کود دهی مطلوب، آبیاری کافی می توانید به نتیجه بسیار خوبی دست یابید.

باردهی نهال زردآلو شکرپاره

این نهال ها در هر هکتار حدود 20 الی 25 تن میوه می دهند. این نهال دارای محصولات زیادی است و مورد توجه باغداران و کشاورزان قرار گرفته است. دارای بازدهی سریعی است و حدود 3 الی 4 سال بعد ازکاشت محصول تولید می کند. در فصل برداشت میوه های زیبایی به ثمر می نشینند که دارای بافت سفتی هستند. در هنگام برداشت، باید میوه ها به آرامی جدا گردند تا آسیبی به بافتشان وارد نشود. نهال ها از سال سوم کشت خود میوه می دهند. برای برداشت میوه ها می توانید در ماه تیر اقدام نمایید.

رقم گرده افشان نهال

برای گرده افشانی نهال، باید از زردآلو عسگرآباد استفاده کنید. با توجه به غیر قابل پیش بینی بودن آب و هوا، نمی توان به هر رقم گرده افشانی اعتماد نمود. به همین خاطر درختان زردآلو شکر پاره، سریعا دچار آسیب یخ زدگی خواهند شد. نهال های زرد آلو؛ نهال هایی خود سازگار هستند و برای گرده افشانی خود دچار مشکلی نخواهند شد. هم چنین برای این نهال ها می توانید از روش گرده افشانی دستی هم استفاده کنید.

میزان آبیاری

برای آبیاری نهال ها باید هر 20 روز یک بار اقدام نمایید. در هر سال نهال ها به حدود 5 هزار تا 7 هزار لیتر آب در هر هکتار نیاز دارند. البته میزان آبیاری نهال ها، با توجه به میزان بارش باران و برف و شرایط محیطی متفاوت می باشد. در سال های اولیه که نهال ها را می کارید، باید در فاصله های نزدیک تری نهال ها را آبیاری نمایید. برای قوی تر شدن نهال ها و افزایش استحکام آن ها، باید در طی فصل به صورت مرتب نهال ها را آبیاری کنید.

آبیاری منظم به کیفیت بیشتر نهال ها کمک می کند و میوه هایی با وزن بیشتری تولید می کند. بهتر است که خاک در اوایل صبح خیس گردد. می توانید برای آبیاری از یک سیستم خودکار استفاده کنید و با این روش به کمک یک آبیاری منظم، سطح خاک را همواره مرطوب نگه دارید.

زمان گلدهی نهال زردآلو شکر پاره

در اثر کاشت این نهال در آب و هوای خیلی گرم، گل ها شروع به ریزش می کنند و عملیات گرده افشانی مختل می گردد و موجب کاهش عملکرد درخت خواهد شد. برای رفع این مشکل درختان باید به میزان بیشتری آبیاری شوند و در زیر سایه قرار بگیرند. می توانید با ایجاد چتری در بالای سر درختان، از برخورد نور به آن ها جلوگیری کنید تا بتوانند به نحو مطلوبی شکوفا گردند.

اگر گل ها شکوفا نمی شوند، باید خاک را به کمک کود های مناسب غنی کنید. در خاک های سنگین با ذرات فشرده، درختان زردآلو نمی توانند به خوبی رشد کنند و مستعد بیماری خواهند شد.

خرید نهال زردآلو شکرپاره

برا خرید این نهال از یک نهالستان معتبر که زیر نظر جهاد کشاورزی فعالیت می کند؛ هم چون نهالستان بهمن آبادی اقدام نمایید. ما در نهالستان خود نهال هایی مرغوب و با کیفیت را به شما عرضه می کنیم. تمامی نهال ها دارای شناسنامه و کارت سلامت می باشند. جهت خرید انواع نهال ها به وب سایت ما مراجعه نمایید.

اگر مایل به دریافت قیمت روزانه نهال زردآلو شکر پاره هستید، کافیست با کارشناسان ما از طریق شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید و یا پیام خود را در کانال های مجازی ما ثبت کنید. کارشناسانمان در سریع تر زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *