با خرید نهال لیمو سنگی از نهالستان بهمن آبادی، می توانید از خدمات مهم دیگری هم چون عودت وجه و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما بهره مند شوید. تمامی نهال های موجود در نهالستان ما، دارای شناسنامه و کارت سلامت بوده و زیر نظر مهندسینی مجرب و کارآزموده کاشته و تولید می شوند. نهالستان بهمن آبادی آماده تامین و عرضه انواع نهال؛ از جمله نهال لیمو سنگی به سراسر نقاط کشور می باشد.

نهالستان بهمن آبادی با برخورداری از متخصصینی با تجربه و حاذق، آماده ارائه خدمت به تمام ارگان های دولتی و خصوصی کشور است . جهت استعلام دقیق قیمت نهال لیمو سنگی، خرید آن و هم چنین دریافت اطاعات کافی در رابطه با نحوه کاشت تا برداشت نهال، با شماره های درج شده در وب سایت ما تماس بگیرید.

نهال لیمو سنگی

نهال لیمو سنگی؛ یکی از شناخته ترین نهال ها و دارای بهترین لیمو ترش های موجود در کشور ما و در سراسر دنیا می باشد. لیمو های سنگی به اندازه ای دارای کیفیت بالایی هستند که جهت فروش به کشور های حومه خلیج فارس و همسایه صادر می گردند. لیمو های سنگی دارای اندازه هایی درشت، آبدار و حتی کشیده هستند. این لیمو ها دارای هسته زیادی نمی باشند، به همین خاطر جهت تولید آبلیمو گزینه خوبی محسوب می شوند.

لیمو های سنگی از طعم ترش و شیرینی برخوردار بوده و به دلیل طعم منحصر به فردی که دارند، افراد زیادی خواهان خرید و استفاده از آن ها می باشند. دارای پوستی زرد روشن متمایل به سبز می باشند و اغلب به صورت تازه در کنار انواع غذا ها سرو می شوند. میوه های حاصل از نهال لیمو سنگی، دارای پوستی ضخیم و حالتی پف مانند هستند، به همین خاطر به آن ها لیمو های سنگی گفته می شود. اما باید به این نکته توجه داشت که لیمو هایی با پوست نازک تر دارای مقدار بیشتری آب می باشند. وزن هر لیمو سنگی به 160 گرم می رسد.

زادگاه نهال لیمو سنگی

نهال لیمو سنگی ا زجمله ارقام نهال های لیمو می باشد که زادگاه و خواستگاه اصلی این نهال به شکور هندوستان بر می گردد. نهال های لیمو سنگی که در شهر جرم استان فارس کاشته می شوند دارای بهترین لیمو سنگی های موجود در کشورمان می باشند.

ارتفاع نهال لیمو سنگی

ارتفاع نهال لیمو سنگی به 6 متر می رسد. شما می توانید از ارقام پایه کوتاه آن استفاده نموده و در گلدان بکارید.

طول عمر مفید نهال لیمو سنگی

لیمو سنگی اگر در شرایط مناسبی کاشته و نگهداری گردد، می تواند تا بالای 50 سال هم عمر مفید داشته باشد، بنابراین خرید این نهال کاملا اقتصادی و پر بازده است. شما می توانید برای سالیان سال از مزایای میوه های با کیفیت این نهال، نهایت لذت و استفاده را ببرید.

آب و هوای مناسب کاشت نهال لیمو سنگی

در آب و هوای گرم و مرطوب نواحی گرمسیری؛ هم چون جنوب کشورمان، بهترین شرایط آب و هوایی برای کاشت نهال لیمو سنگی فراهم است. برای این که درختان بتوانند به خوبی رشد کنند، باید در دمایی بین 25 تا 30 درجه سانتی گراد قرار داشته باشند. سرمای زودرس زمستانی و یخ زدگی، موجب صدمه زیادی به درختان لیمو سنگی می شود. درختان لیمو فصل پاییز ندارند و به همین دلیل دارای نیاز سرمایی قابل توجهی نیستند.

میزان باردهی نهال لیمو سنگی

برای اینکه بتوانید محصولی قابل توجه و با کیفیت از نهال لیمو سنگی دریافت کنید، باید حدود 3 سال از عمر آن بگذرد. هنگامی که جوانه درختان شروع به سبز شدن کردند و در فصل بهار شکوفه های زیبای درختان روییدند، زمان باردهی نهال های لیمو سنگی فرا می رسد. در فصل بهار میوه ها در زیر آفتاب زیبای بهاری، رنگ گرفته و شاخه ها در جهت دریافت نور بیشتر، به رشد گسترده خود ادامه می دهند.

میوه های نهال لیمو سنگی در فصل پاییز رسیده و آماده برداشت می شوند. در برخی مواقع ممکن است رسیدن میوه های این درخت تا آخر سال طول بکشد. میزان باردهی نهال لیمو سنگی در هر هکتار، حدود 30 تن می باشد که در حد مطلوب و قابل توجهی است.

فواصل کاشت نهال های لیمو سنگی

فواصل کاشت نهال های لیمو سنگی نسبت به یکدیگر 3 متر می باشد. در این فاصله امکان هرس نمودن، کاهش ارتفاع و تاج درخت راحت تر حاصل می گردد. اما برای اینکه ریشه ها فضای بیشتری جهت رشد خود داشته باشند، بهتر است این فاصله را تا 7 متر افزایش دهید. این درختان شدیدا نور دوست بوده و شاخه هایشان به هر طرف که نور بیشتری از خورشید دریافت شود گسترش می یابند.

فصل مناسب کاشت نهال لیمو سنگی

در فصل بهار تا اواخر فصل زمستان، می توانید جهت کاشت نهال های لیمو سنگی اقدام نمایید. در این زمان گرمای هوا، بیشتر ثبات خود را حفظ می کند. جهت کاشت نهال های لیمو سنگی، هرگز از خاک های شور استفاده نکنید و پی اچ خاک باید اندازه ای بین 6 تا 7 داشته باشد.

برای اینکه بتوانید نهالی با کیفیت و بازدهی بالا تهیه و خریداری کنید، با شماره های درج شده در وب سایت نهالستان بهمن آبادی تماس بگیرید و از راهنمایی مشاوران ما بهره مند شوید. جهت افزایش میزان زهکشی خاک، می توانید از مواد روان کننده خاک استفاده کنید. قبل از اقدام برای خرید نهال لیمو سنگی، حتما باید زمین و شرایط کاشت نهال ها آماده شوند.

برای دستیابی به این منظور نیاز است گودال هایی به عمق نیم متر بیشتر از پهنای ریشه نهال ها حفاری شوند تا ریشه ها به خوبی در زیر خاک مدفون شده و فضای کافی برای رشد خود داشته باشند. برای اینکه مواد مغذی مورد نیاز نهال در همان وهله کاشت فراهم گردد، لازم است که کود دهی در حد مطلوبی در خاک پای نهال انجام شود. درختان لیمو سنگی دارای مشکل شب تشنجی نبوده و چون درختانی نور گرا هستند، هیچ علاقه ای به هوای سرد ندارند.

خاک مناسب برای کاشت نهال لیمو سنگی

بهترین خاک جهت کاشت نهال های لیمو سنگی، باید دارای بافتی لومی شنی بوده که می تواند مواد غذایی مورد نیاز نهال را در حد کافی تامین کند و آب را به سرعت از محیط تخلیه نماید. اما اگر برای کاشت نهال ها از خاکی با بافت سنگین و سخت استفاده کنید، در نتیجه زهکشی به خوبی صورت نمی گیرد و ریشه ها در گذر زمان دچار پوسیدگی می شوند. هم چنین خاک های رسی هم نمی توانند بر ای کاشت نهال های لیمو سنگی مناسب باشند و میزان باردهی درخت را کاهش می دهند.

آبیاری مناسب نهال لیمو سنگی

نهال های لیمو سنگی در برابر کم آبی و خشکی خاک، نمی توانند به خوبی مقاومت کنند. اما در آبیاری نهال ها نباید زیاده روی کنید و باید در حد متعادلی آبیاری شوند. بنابراین هر زمان که خاک پای نهال خشک شود، باید با استفاده از روش آبیاری قطره ای آبیاری گردند.

کود دهی مناسب نهال لیمو سنگی

برای کود دهی نهال باید از کود هایی نیتروژن دار هم چون NPK استفاده کنید، تا تمامی مواد غذایی مورد نیاز خود را به طور کامل دریافت نماید. با توجه به نیاز خاک و نهال ها، باید عملیات کود دهی را انجام دهید. اگر اقدام به کاشت نهال های پایه کوتاه این نهال کنید، باید به میزان نصف قبل، عملیات کوددهی را انجام دهید.

زمان هرس نمودن نهال لیمو سنگی

بهترین زمان برای هرس نمودن نهال های لیمو سنگی، فصل بهار است که هنوز نهال شروع به گل دهی نکرده است. هرس باید به روشی اصولی و صحیح صورت بگیرد. در هرس نمودن باید شاخه هایی که دارای رشدی به سمت پایین و یا به درون تاج دارند حذف گردند. با انجام عملیات سر بری درختان، می توانید از رشد قدی بیش از حد آن ها جلوگیری کنید، در نتیجه شاخه های بسیار بلندی بر روی درخت ایجاد نمی شوند.

گرده افشانی نهال لیمو سنگی

عملیات گرده افشانی نهال لیمو سنگی، به صورت طبیعی رخ داده و نیازی نیست که باغداران از روش خاصی استفاده کنند. در صورت عدم وزش باد، باغداران باید اقدام به گرده افشانی به صورت دستی و به کمک فن نمایند.

روش قلمه زنی و تکثیر نهال لیمو سنگی برای اینکه ساقه ها ثبات خود را بهتر حفظ کنند و درگیر تکان های شدید نشوند، باید از یک روش صحیح برای قیم گذاری استفاده کنید. بدین ترتیب نهال ها به طرز موثرتری رشد کرده و به روش قلمه زنی به تکثیر خود ادامه می دهند. در روش قلمه زنی؛ شاخه های 30 سانتی متری درختان قطع می گردند.

برای اینکه نهال های لیمو سنگی را بکارید، باید در ابتدا برگ های نیمه پایینی آن را حذف کنید و سپس بخش انتهایی شاخه های نهال را به صورت اریب برش بزنید. برای اینکه فرآیند سیتوپلاسم در نهال ها به درستی صورت بگیرد و ریشه های بیشتری تولید کنند، می توانید از هورمون اکسین استفاده نمایید.

بیماری های آسیب زننده به نهال لیمو سنگی

بیماری هایی هم چون موارد زیر می توانند به نهال های لیمو سنگی آسیب زده و عملیات باردهی و رشد نهال ها را مختل نمایند:

ریزش برگ ها: اگر برگ درختان لیمو سنگی بیش از حد بریزد، نشان دهنده خاک نا مرغوب و آبیاری نامناسب می باشد.

جاروک: به وسیله این بیماری بخشی از برگ های نهال زرد شده و حالتی جارو مانند پیدا می کنند. برای حل چنین مشکلی باید الودگی ها را از بین ببرید، یا نهال ها را سم پاشی کنید.

کنه نقره ای: لکه هایی نقره رنگ و خاکستری برای روی یاخته و سلول های گیاهی این نهال ایجاد می شود.

گال گیاهی: بر اثر جذب حشرات و آفاتی هم چون گال، نهال شدیدا آسیب ببیند که می تواند به خاطر هرس غیر اصولی، آبیاری نا مناسب و خاک نا مرغوب رخ دهد.

خرید نهال لیمو سنگی و قیمت آن

شما جهت خرید نهال لیمو سنگی؛ می توانید به دو روش عمده حضوری و اینترنتی اقدام فرمایید. اما شیوه خرید آنلاین دارای مزیت های فراوانی است؛ از جمله اینکه در هزینه و وقت شما صرفه جویی بیشتری به عمل آمده و در زمان کوتاهی می توانید نهال مورد نظر خود را در سلامت کامل تحویل بگیرید. برای استعلام دقیق قیمت روز نهال لیمو سنگی و دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با این نهال، با شماره های نهالستان بهمن آبادی تماس بگیرید.

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *