نارگیل پا بلند هندی؛ از جمله نهال هایی است که در دسته نخل ها قرار می گیرد و هم درختی زیبا و زینتی بوده و هم میوه هایی بسیار خوشمزه و لذیذ تولید می کند. این درخت دارای تنه ای بسیار محکم و قوی بوده و هیچ گونه انشعابی ندارد. نحوه رشد درخت به صورت عمود و ایستاده است و دارای برگ های بسیار بزرگی می باشد. میوه های درخت، حالتی کشیده و بیضی مانند دارند که به صورت تازه مورد مصرف قرار می گیرند.

نهال نارگیل پا بلند هندی از جمله نهال های کشاورزی محسوب می شود که توسط باغداران و کشاورزان زیادی خریداری می گردد. آن ها با کشت نهال های نارگیل در زمین های خود از مزایای زیاد این درخت مقاوم و زیبا لذت می برند.

نهال های نارگیل پا بلند هندی را می توانید به صورت مستقیم از مراکز عرضه کننده نهال خریداری نمایید. جهت خرید نهال سعی نمایید به مراکز و نهالستان هایی مراجعه نمایید که از سابقه کار و اعتبار فعالیت آن ها اطمینان داشته باشید تا بتوانید نهالی سلامت و با کیفیت را تهیه و خریداری نمایید.

نهل نارگیل پا بلند هندی

در حال حاضر جهت کاشت نهال های کشاورزی، باید از اطلاعات جامع و کاملی برخوردار باشید. در هر کشور با هر منطقه و آب و هوایی، نهال هایی متناسب با همان شرایط کشت و تولید می گردند. در پاسخ به این سوال که نهال نارگیل پا بلند هندی چیست؟ باید گفت که این درخت هیچ گونه شاخه ای بر روی تنه خود ندارد و تنها دارای برگ هایی است که آن هم بخش بالایی درخت را احاطه کرده اند.

درخت نارگیل پا بلند هندی برای مناطقی با آب و هوای گرمسیری، بهترین نهال جهت کشت می باشد. اگر توجه کرده باشید درختان نارگیل در مناطق ساحلی نیز به وفور دیده می شوند. درختان نارگیل به طور کلی جهت رشد و نمو خود به آب و هوایی نیاز دارند که دارای بارندگی حداکثری و خاکی شنی باشند، به همین خاطر است که درختان نارگیل در مناطق گرمسیری، نیمه گرمسیری و ساحلی زیاد یافت شده و به خوبی در این مناطق دوام آورده و رشد می کنند.

درخت های نارگیل دارای قدرت انعطاف بالایی هستند و می توانند در خاک های مختلفی دوام داشته باشند، هم چون خاک های شور نواحی اطراف دریا ها و اقیانوس ها. این درختان دارای برگ های کشیده و درازی هستند که به ارتفاع 7 متر هم می رسند. برگ ها حالتی پنجه ای دارند و درون آن ها حدود 200 تا 250 عدد برگ مخروطی قرار گرفته است.

گل آذین درختان نارگیل، دارای 20 الی 60 شاخه بوده و شاخه ها نیز دارای گل ماده و تعداد فراوانی گل های نر هستند. هر میوه نارگیل دارای یک دانه می باشد. ارتفاع درختان نارگیل پا بلند هندی، به 1 و نیم متر می رسد و دارای میوه ای نمی باشند. برای اینکه درختان نارگیل بتوانند به خوبی رشد کنند، باید حدود 22 درجه سانتی گراد گرما دریافت کنند. درخت های نارگیل 3 ماه زمان می برد تا جوانه بزنند و هنگامی که بالغ شدند و به حد کافی رشد کردند، 5 سال طول می کشد تا ثمر دهند. مشتریان عزیز جهت خرید نهال نارگیل پا بلند هندی، می توانند با واحد فروش مرکز نهالستان بهمن آبادی تماس بگیرند و بعد از استعلام دقیق قیمت نهال های نارگیل پا بلندی هندی، جهت خرید و ثبت سفارش خود اقدام نمایند.

انواع نهال ها

نهال ها به درخت های کوچکی گفته می شوند که برای کاشت در مناطق مختلف آماده می باشند. در ابتدا بذر این نهال ها در زمین زراعی کاشته می شود و هنگامی که به سن مطلوب رسیدند، به صورت نهال های کوچکی به باغداران و کشاورزان عرضه می شوند. کاشت نهال ها در صورتی که زمین زراعی برای کشت آماده باشد و اقلیم مناسبی برای کشت نهال فراهم باشد به راحتی صورت می گیرد.

با کاشتن نهال ها کشاورزان و باغداران می توانند زودتر به بهره وری اقتصادی دست یابند. انواع نهال ها عبارتند از:

نهال ریشه لخت

نهال گلدانی

نهال گونی پیچ

هند

 

مشخصات نهال نارگیل نهال پا بلند هندی

نهال نارگیل پا بلند هندی دارای میوه های بیضی مانند و کشیده ای است و از پوستی سخت و قهوه ای رنگ برخوردار می باشد که بخش درونی میوه دارای رنگی سفید است. درون میوه شیره ای قرار گرفته است که دارای مواد مغذی و ویتامین های فراوانی است. بر روی میوه دو عدد سوراخ تعبیه شده است که همانند دو چشم می مانند. بخش های گوناگونی از نهال نارگیل هم چون ریشه، دانه و میوه آن برای کاربرد های مختلفی استفاده می شوند.

این نهال دارای برگ های باریک سبز رنگی است. گل هایی به رنگ زرد و نارنجی دارد. نهالی است که در همه فصل های سال سرسبزی خود را حفظ می کند و ممکن است به ارتفاع 30 متری یا حتی بیشتر هم برسد. برای کاشت نهال نارگیل پا بلند هندی، باید خاکی با زهکشی مناسب وجود داشته باشد. نهال نارگیل نیاز نیست که آب فراوانی دریافت کند و جزو نهال های مقاوم به خشکی است. تنها زمانی اقدام به آبیاری نهال کنید که سطح خاک به قدر کافی خشک شده باشد. بری اینکه نهال های نارگیل پا بلند هندی بتوانند رشد خوبی داشته باشند؛ باید به قدر کافی از نور خورشید بهره مند شوند و تنها مقدار کمی سایه دریافت کنند. منطقه با آب هوای گرم برای رشد این نهال مناسب می باشد و به خوبی در این مناطق رشد و نمو می کند.

روش کاشت نهال نارگیل پا بلند هندی

انواع ارقام نهال به شیوه های مختلفی در خاک کاشته می شوند هم چون موارد زیر:

نهال ریشه لخت: برای کاشت نهال های ریشه لخت، گودالی با عمق مناسب به اندازه ای که ریشه نهال فضای کافی برای رشد خود داشته باشد را حفاری می کنید و نهال را در میانه گودال حفاری شده قرار می دهید. سپس اطراف نهال را با خاکی که سرشار از مواد مغذی کافی برای رشد نهال است پر می کنید. آخرین مرحله آبیاری نهال ها می باشد.

نهال گلدانی: کاشت نهال های گلدانی بسیار آسان است. در ابتدا برای کاشت نهال ها، باید گودال هایی حفاری کنید. سپس نهال ها در میانه گودال ها قرار داده و گلدان نهال را بشکنید. دور تا دور نهال را خاک و کود می ریزید، در انتها نیز نهال ها را آبیاری می کنید.

نهال گونی پیچ یا نایلون پیچ: برای کاشت این نهال ابتدا گودال هایی با عمق مناسب حفاری می کنید، سپس نهال را از گونی و یا نایلون در آورده و در مرکز گودال ها قرار می دهید. اطراف آن را به وسیله خاک غنی و کود لازم پر نموده و به حد کافی آبیاری می نمایید.

زمان کاشت نهال نارگیل پا بلند هندی

در صورت عدم کاشت نهال های نارگیل پا بلند هندی در زمان مناسب، رشد و باردهی نهال ها با مشکلات بزرگی مواجه خواهد شد. به همین خاطر نهال ها را باید درست به موقع و در زمان مناسبی در زمین بکارید. هنگامی که نهال هنوز از خواب زمستانی بیرون نیامده و در فصل پاییز اقدام به کاشت نهال های نارگیل پا بلند هندی می کنید. باید نهال ها در شریط اقلیمی با آب و هوای گرم، معتدل و نیمه سرد کاشته شوند. اگر می خواهید نهال ها را در فصل زمستان در باغ ها و یا زمین های زراعی خود بکارید، باید این عملیات را زمانی انجام دهیدکه فصل یخبندان آغاز می شود. در این حالت ریشه با محیط کشت به خوبی خو می گیرد.

برای کاشت نهال نارگیل پا بلند هندی در مناطق سردسیر، باید بعد از اینکه فصل یخبندان به اتمام رسید و دیگر هیچ گونه باد و سرمایی وجود نداشت نهال ها را در زمین بکارید.

روش کاشت نهال نارگیل پا بلند هندی

بسیار مهم است که نهال های نارگیل پا بلند هندی چگونه کاشته شوند. برای این که کشاورزان بتوانند به بازدهی و رشد قابل توجهی دست یابند، باید به روشی اصولی و صحیح نهال های نارگیل پا بلند را بکارند و طبق راهنمایی ها پیش بروند. اگر شرایط رشد گیاه مطلوب باشد، نهال ها تا ارتفاع 12 تا 36 اینچ بالا می روند. نارگیل ها باید در نواحی گرم با دمای 21 درجه سانتی گراد کاشته شوند. هنگامی نارگیل ها شروع به جوانه زدن کردند، اقدام به آبیاری آن ها می کنید. البته نباید اجازه دهید که رطوبت زیادی بر روی خاک باقی بماند. درخت ناگیل پا بلند هندی، حدود 60 تا 100 فوت ارتفاع و 20 تا 30 فوت پهنا دارد.

دارای برگ هایی به طول 15 فوت است و میوه های آن به صورت خوشه ای از زیر برگ ها آویزان می شوند. از جله آفاتی که به این نهال ها آسیب می زنند، می توان به شپشک آردی و حشرات فلس نارگیل اشاره کرد که سم هایی را از بزاق دهانی خود ترشح می نمایند. با ترشح سموم، برگ درخت ها شروع به زرد شدن می کنند و از بین می روند. این آفات قابل سرایت به سایر درختان نیز هستند.

درختان نارگیل هم برای خانه و هم برای مکان های تجاری مورد استفاده قرار می گیرند و تا 30 متر امکان رشد و بلند شدن دارند. عمر مفید درختان نارگیل طولانی بوده و حدود 60 تا 70 سال عمر می کنند. برای خرید نهال های نارگیل پا بلند هندی با شماره های مرکز فروش نهالستان بهمن آبادی تماس بگیرید و خرید نهال خود را ثبت نمایید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *