نهال هلو سرخابی از جمله نهال هایی است که در هر نوع آب و هوا و شرایط اقلیمی امکان رشد و زندگی دارد. این موضوع موجب شده است که باغداران زیادی این نهال را خریداری کرده و در باغ های خود به بهره برداری از آن بپردازند. این نهال از دوام بالایی برخوردار است و تقریبا از سال دوم به بعد شروع به باردهی می کند و محصول زیادی تولید می کند. میوه حاصل از درخت هلو سرخابی در حدی مرغوب و با کیفیت است که، حتی برای صادرات به کشور های دیگر نیز صادر می شود.

جهت استعلام دقیق قیمت نهال هلو سرخابی، می توانید به وب سایت نهالستان بهمن آبادی مراجعه نمایید. هم چنین در کنار آن از مشاوره رایگان کارشناسان و مشاوران ما استفاده نموده و اطلاعات بیشتری را در رابطه با این نهال کسب نمایید.

زادگاه نهال هلو سرخابی

از قدیم تا کنون؛ هلو سرخابی در کشور ایران تولید شده است و زادگاه اصلی این نهال کشور ما می باشد. برای اینکه از قیمت نهال هلو سرخابی اطلاع دقیقی بیابید، با شماره های درج شده در وب سایت نهالستان بهمن آبادی تماس حاصل فرمایید.

پایه اصلی نهال هلو سرخابی

نهل هلو سرخابی حدود 10 تا 20 سال عمر می کند و بعد از آن دیگر هیچ راندمان و بازدهی نخواهد داشت. جهت کشت نهال هلو سرخابی ز یک نهال پایه استفاده می شود. درخت گلابی از بهترین و مناسب ترین پایه هایی است که برای این نهال می توانید استفاده کنید. انتخاب درخت گلابی به دلیل میزان ثمردهی فراوان و بالایی که نسبت به نهال سیب دارد، از ارجحیت بیشتری برخوردار است. اما این پایه، دارای قیمت بالاتری در قیاس با نهال های دیگر می باشد.

خصوصیات نهال هلو سرخابی

نهال هلو سرخابی؛ از نهال های بسیار مقاومی است که در هر شرایط آب و هوایی و اقلیمی، ماندگاری و و دوام خود را حفظ می کند. به همین خاطر باغداران در حجم بالایی، اقدام به کاشت این نهال در باغ های خود می کنند. مشتریان عزیز می توانید جهت خرید تعداد زیادی از نهال های هلو سرخابی، به نهالستان بهمن آبادی مراجعه کنند و سفارش خود را به ثبت برسانند.

جهت کاشت در ابتدا باید بذر این درخت در زمین کاشته شود و در گذر زمان شاهد رشد و باروری این نهال باشید، یا این که نهال را به صورت آماده از نهالستان ما تهیه و خریداری نمایید که در اندک زمانی از ثمره حاصل از آن بهره مند شوید.

در هنگام خرید نهال هلو سرخابی از هر نهالستانی، باید به میزان سالم بودن نهال توجه زیادی نمایید. نهال هلو سرخابی، دارای برگ های کشیده با لبه هایی دندانه دار می باشد. ریشه های این نهال به صورت افشان در عمق مناسبی از خاک پراکنده شده و رشد می کنند. نهال هلو سرخابی، دارای ارتفاعی یک متری و یا بیشتر است.

فواصل کاشت نهال های هلو سرخابیپ

قبل از تهیه و خریداری نهال هلو سرخابی، بهتر است جهت صاف و همواری سازی خاک زمین مورد نظر اقدام فرمایید. سپس گودال هایی به عمق 60 سانتی متر را حفاری کرده و نهال ها را در این گودال ها قرار دهید. نهال های هلو سرخابی باید در فواصل سه متری نسبت به یکدیگر کاشته شوند.

شیوه هرس نمودن نهال هلو سرخابی

در درختان هلو به طور کلی میزان باردهی درخت در حدی زیاد است که از تاب تحمل درخت خارج می شود. به همین دلیل باید در زمانی مناسب اقدام به هرس نمودن آن نمایید. جهت هرس نمودن نهال باید هر سال با یک پیرایش جامی، شاخه های آسیب دیده و بخش های زخمی درخت را تنک کنید، بدین ترتیب به شاخه های جوان اجازه رشد می دهید. شاخه های جوان در سال های بعدی به میزان قابل توجهی شکوفه داده و در نهایت تبدیل به میوه هایی شیرین و آب دار می شوند.

ارتفاع درخت هلو سرخابی

هلو سرخابی حدود 3 الی 5 متر ارتفاع دارد و طبق شواهد بدست آمده بیش تر از این امکان رشد ندارد. با توجه به شرایط منطقه ای و آب و هوایی و نحوه مراقبت از این نهال، ارتفاع بیان شده تغییر می کند.

نیاز سرمایی نهال هلو سرخابی

نیاز سرمایی درخت؛ به منزله میزان خواب زمستان درختان است. در این مدت درختان برای رشد بهتر و بازدهی بالاتر خود استراحت می کنند. نهال هلو سرخابی باید حدود 12 تا 35 روز در دمای پایین تر از 7 درجه سانتی گراد قرار بگیرد. این درخت قادر است حدود منفی 30 درجه سانتی گراد سرما را تحمل نماید.

عمر اقتصادی نهال هلو سرخابی

نهال هلو سرخابی حدود 10 تا 20 سال عمر مفید می کند که این عدد می تواند تغییر پذیر باشد.

میوه درخت هلو سرخابی

اگر به پای نهال هلو سرخابی کود خوبی بریزید، در نتیجه میوه های بهتر و درشت تری بدست خواهید آورد. وزن میوه های این درخت حدود 50 الی 100 گرم می باشد که، با توجه به نحوه مراقبت از درخت و شرایط مطلوب می تواند تغییر کند.

ارتفاع نهال هلو سرخابی از سطح دریا

نهال هلو سرخابی از جمله نهال هایی است که در شرایط اقلیمی متفاوت به خوبی رشد می کند و ارتفاع از سطح دریا چندان تفاوتی در باروری آن ایجاد نمی کند. بنابراین این نهال را می توانید در هر ارتفاعی از سطح دریا بکارید.

مقاومت نهال هلو سرخابی در برابر آفات

نهل هلو سرخابی در برابر بیماری ها و آفات به خوبی مقاومت می کند. جهت هرس نمودن درخت باید هر سال اقدام نمایید تا ارتفاع درخت بیش از حد افزایش نیابد. شاخه هایی که حالت عمودی دارند به اطراف متمایل شده و گسترش می یابند؛ بدین ترتیب از نهال هلو سرخابی در مقابل نور مستقیم خورشید محافظت می کنند. اگر سم پاشی و نگهداری نهال هلو سرخابی به صورت مطلوبی صورت بگیرد، در نتیجه می توانید محصول با کیفیت تری را برداشت نمایید.

بیماری هایی که ممکن است به نهال هلو سرخابی آسیب بزنند عبارتند از:

ورم نمودن ساقه درخت: برای اینکه مانع از ورم کردن ساقه درخت شوید، نباید اجازه دهید که آب در بخش پایینی درخت هلو سرخابی باقی بماند.

پوسیدگی قهوه ای: اگر در طی فصل زمستان سم پاشی به صورت مرتب و مکرر صورت گیرد، در نتیجه می توانید از پوسیدگی قهوه ای درخت جلوگیری کنید.

پوسیدگی طوقه درخت: در جهت جلوگیری از پوسیدگی طوقه درخت، مواظب باشید که در مواقع آبیاری، طوقه درخت به هیچ عنوان خیس نگردد.

پیچیدگی برگ: برای جلوگیری از پیچیدگی برگ ها، می توانید در فصل زمستان برای درخت هلو سرخابی از ترکیبات و مواد مسی استفاده نمایید.

میزان باردهی درخت هلو سرخابی

درخت هلو سرخابی نسبت به سایر ارقام هلو، دارای باردهی و ثمردهی بسیار بیشتری می باشد. این موضوع موجب شده است که؛ این نهال از محبوبیت و طرفداران زیادی برخوردار گردد. شما می توانید از یک نهال هلو سرخابی، حدود 100 تن محصول در سال برداشت کنید.

بهترین زمان برای برداشت هلو سرخابی، ماه مرداد است. اولین ثمردهی نهال هلو سرخابی در سال دوم کاشت آن حاصل می گردد. هر سال بر میزان باردهی و تولید محصول این درخت افزوده می گردد، به گونه ای که در اواخر عمر مفید و اقتصادی خود، دارای بیشترین میزان باردهی می باشد.

رقم مناسب برای گرده افشانی نهال هلو سرخابی

برای عملیات گرده افشانی نهال هلو سرخابی، نیازی به هیچ رقم خاصی ندارید؛ چرا که عملیات گرده افشانی این نهال، به صورت کاملا طبیعی و خود به خودی صورت می گیرد. در تمامی ارقام هلو، گرده افشانی بدین صورت انجام می شود و دارای خاصیت گرده افزایی هستند.

میزان آبیاری نهال هلو سرخابی

هنگامی که نهال هلو سرخابی را تهیه و خریداری می کنید، باید در یک منطقه نیمه خشک از آن نگهداری کنید. در هر هفته باید حدود 10 لیتر آب به این نهال داده شود. چون نهالی است که به شدت در برابر کم آبی مقاومت می کند، از روش آبیاری غرقابی به هیچ عنوان برای آن استفاده نکنید؛ چرا که میزان آب زیادی در این روش آبیاری هدر خواهد رفت.

زمان شکوفه دادن نهال هلو سرخابی

گل های درخت هلو سرخابی دیرتر از سایر نهال ها باز می شوند و بعد از شکوفا شدن در برابر آب و هوای سرد و گرم به خوبی مقاومت می نمایند.

خرید نهال هلو سرخابی

جهت خرید نهال هلو سرخابی و سایر ارقام نهال، باغداران و کشاورزان می توانند به نهالستان بهمن آبادی مراجعه نمایند. برای افرادی که می خواهند نهال هلو سرخابی را در حجم بالایی تهیه کنند و خریدشان را با قیمت پایین تری ثبت نمایند، کافیست با شماره تماس کارشناسان ما تماس بگیرند. بدین ترتیب می توانند از قیمت های استثنایی نهالستان ما بهره مند شوند.

نهالستان بهمن آبادی با برخورداری پیشرفته ترین و مدرن ترین تجهیزات کشاورزی، نهال هایی مرغوب با سطح کیفی بالایی را به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد. در صورت عدم رضایت، وجه پرداختی عودت داده می شود.

شما در هر نقطه ای از کشور ایران که باشید، می توانید جهت خرید و ثبت سفارش خود اقدام فرمایید. ما محصول مورد نظرتان را با بهترین کیفیت و قیمت ممکن در زمان کوتاهی ارسال خواهیم کرد. نهال هلو سرخابی و سایر نهال های موجود در نهالستان بهمن آبادی، دارای گواهی بهداشت و مجوز جهاد کشاورزی بوده و زیر نظر مهندسینی مجرب و متخصص، کشت و بهره برداری می شوند.

اگر می خواهید نهال هلو سرخابی را با نازل ترین قیمت موجود دربازار تهیه و خریداری نمایید، تنها کافیست با شماره های موجود در وب سایت ما تماس بگیرید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *