این گیاه همواره سر سبز است که در آب و هوای خشک زمستان یک فضای سبز و زیبا را به محیط اطراف می بخشد. این گیاه دارای برگ های مخملی و جذابی است. این گیاه در مناطق بومی جنوب شرقی آمریکا می رویند که همیشه سبز بوده و دارای گل هایی جذاب و شفاف است که عطر دل انگیزی دارند. این گیاه در جنگل بوی مطبوعی ایجاد می کند . درخت مگنولیا همواره سبز و دارای گل های معطر است، در صورتی که آن را از سرمای طاقت فرسای فصل زمستان در امان نگه دارید، می توانید منظره ای بی بدیل و منحصر به فرد در فضای اطراف خود ایجاد نمایید.

این درخت دارای ارتفاع زیادی است و برای اینکه به گسترش شاخه های خود در فضا بپردازد به حدود 12 متر فضا نیاز دارد. این درخت دارای برگ های وسیع و چرمی مانندی است و گل های آن سفید رنگ و بزرگ می باشند. درخت مگنولیا سفید و همواره سر سبز است و در انتهای فصل بهار و ابتدای فصل تابستان شروع به گلدهی می کند. گل هایی خوشبو دارد و عطر آن همانند شکوفه های مرکبات می باشد. برخی از گونه های درخت مگنولیا به صورت درخت های بزرگ و تنومندی می باشند که بعضی از آن ها حتی به ارتفاع 30 متری هم می رسند.

مگنولیا دارای گل هایی به رنگ ارغوانی، سفید، زرد و قرمز می باشند. به دلیل ظاهر زیبا و زینتی این درخت در اغلب باغ های کشور مان شاهد کاشت آن هستیم. مگنولیای همواره سبز و مگنولیای خزان پذیر از لحاظ گلدهی با یکدیگر تفاوت بسیاری دارند. مگنولیای سبز در ابتدای فصل تابستان تا فصل پاییز گل می دهد، اما مگنولیای خزان پذیر با توجه به شرایط آب و هوایی در انتهای فصل زمستان تا ابتدای فصل بهار و قبل از این که برگ ها رشد کنند گل می دهد.

گل های مگنولیا در مقابل سرمای بهار طاقت چندانی ندارند، به همین خاطر بر اثر سرمای دیر رس بهاره به شدت آسیب دیده و بر اثر سرمای هوا سیاه می شوند و شروع به ریزش می کنند.

شرایط نگهداری از درخت مگنولیا

این درختان نیازمند آبیاری به صورت مرتب می باشند و اگر مشاهده کردید که خاک گلدان خشک شده است به طور قطع بر روی گل دهی آن تاثیر نامطلبی می گذارد و در نهایت نوک برگ ها سوخته و برگ ها به شدت دچار ریزش می شوند. به طور معمول درختان مسن و بالغ نسبت به درختان کم سن و سال دارای تحمل بیشتری هستند و بهتر است که در سال های اولیه حیات آن ها در فصل تابستان به طور مرتب به آن ها آب دهید.

دمای مناسب

این درخت در مقابل سرمای هوا به شدت صدمه پذیر است، اما در برابر گرمای فصل تابستان تحمل بالایی دارد. بنابراین در فصل تابستان به صورت مرتب و با برنامه ریزی قبل به درختان آب دهید تا در مقابل گرمای هوا مقاومت و ماندگاری بالاتری داشته باشند. این درخت باید در دمای هوا 9 الی 21 درجه سانتی گراد قرار بگیرد. برخی از گونه های مگنولیا در مقابل سرمای هوا دارای مقاومت بالاتر و برخی دارای مقاومت پایین تری هستند. برخی از گونه های خزان پذیر در مقابل سرمای انتهای فصل زمستان و یا ابتدای فصل بهار صدمه پذیرند و بر اثر سرمای هوا رنگ گل های آن ها سیاه شده و تلف می گردند. با این وجود نمونه های مگنولیا سبز هم در برابر سرمای هو احساس می باشند و در اثر دمای هوا زیر منفی 5 درجه سانتی گراد به طور کامل نابود می شوند.

نور مناسب

این درخت نیاز به نور کامل آفتاب دارد بنابراین باید در طی روز از 6 الی 8 ساعت نور خورشید بهره مند شود. برای رشد و گل دهی خود به این میزان نور نیاز دارد. برخی از گونه های درخت مگنولیا ترجیح می دهند در محیط های نیمه آفتاب و نیمه سایه به خوبی رشد نمایند. اگر در محیط رشد گیاه به قدر کافی نور وجود نداشته باشد، برگ ها رنگ پریده شده و ساقه های آن بلند و باریک خواهند شد.

خاک مناسب

برای کاشت گیاه باید از خاکی که دارای میزان اسیدیته بین 5 تا 6 بوده و از زهکشی عالی و مواد مغذی کافی برخوردار است استفاده نمایید. در چنین خاکی مواد طبیعی هم چون برگ و کود های دارای مواد پوسیده گاوی وجود دارد. اگر بتوانید این مواد ارگانیک را به صورت لایه نازکی بر روی سطح خاک قرار دهید، ریشه های گیاه رشد بهتری را تجربه خواهند کرد، چون ریشه های مگنولیا به صورت سطحی رشد می کنند و به راحتی می توانند از این مواد مغذی در سطح خاک خود بهره مند شوند.

برای کاشت درختان باید در یک زمان مناسب اقدام نمایید و در صورتی که تصمیم به کاشت مگنولیا سبز داشته باشید، بهتر است که در وسط فصل بهار و اگر تصمیم به کاشت نمونه خزان کننده داشتید، بهتر است که در اواسط فصل بهار و یا انتهای فصل های هم چون پاییز و زمستان اقدام نمایید. در هنگام انتقال گلدان گیاه به محیط مد نظر خود باید محل کاشت را آماده نمایید. در ابتدا لازم است که گودالی را به عمق 2 الی 3 برابر ارتفاع گلدانتان حفاری نمایید و سپس درون آن را با خاکی که دارای برگ و مواد پوسیده گاوی است بکارید. حتما گیاه را در همان ارتفاعی که در گلدان کاشته شده است، درون خاک مکان مورد نظرتان قرار دهید و این ارتفاع آن تغییری نکند.

کوددهی مناسب

برای کوددهی گیاه مگنولیا باید از خاکی که دارای خاصیت اسیدی است استفاده نمایید، چون خاک های قلیایی موجب رشد نامناسب و عدم رویش گل های درخت خواهند شد. اگر درون خاک گیاه آهن کافی وجود نداشته باشد، برگ های گیاه شروع به زرد شدن می کنند، چون خاک های قلیایی نیز از جذب آهن و گوگرد به بافت خود جلوگیری می کنند و برای گیاه مسبب بروز چنین مشکلاتی خواهند شد، بنابراین تا حد ممکن از خاک های قلیایی برای کاشت گیاه استفاده نکنید. کود هایی که دارای مقادیر قابل توجهی آهن و فسفر هستند، بهترین خاک برای رشد گیاهند، می توانید با کود های دارای این دو ماده معدنی مهم و با ارزش نیاز غذایی گیاه را تا حد لازم تامین نمایید.

هرس مناسب

این درخت نیاز به هرس چندان زیادی ندارد. تنها اگر شاهد رشد ساقه هایی بیرون از شکل اصلی گیاه بودید، آن ها را تنک نمایید، هم چنین ساقه هایی که دارای اصطکاک با یکدیگرند و یا بر اثر وزش باد و سرمای زمستان دچار صدمه شده اند را کوتاه نمایید و در کوتاهی این ساقه ها مراقب باشید تا به دقت انجام گیرد. کوتاه نمودن بیش از حد ساقه های گیاه، باعث وارد کردن شوک ناگهانی به درخت شده و در پی آن مشکلات متعددی هم چون ایجاد ساقه های آبدار و باریک و اتلاف ساقه های را به همراه خواهد داشت. اگر می خواهید که تاج درخت حفظ شود، می توانید تنها یک ساقه بلند آن را کوتاه یا قطع نمایید. برای هرس کردن درخت مگنولیا سبز در فصل بهار و برای مگنولیا خزان پذیر هنگامی که شاهد جوانه های گل بودید اقدام نمایید. هرس در فصل هایی هم چون پاییز و تابستان منجر به کاهش گلدهی درخت می شود.

کاربرد های درخت مگنولیا

افراد می توانند در چمن های باغ و یا در فضای سبز خیابان اقدام به کاشت این درختان زیبا نمایند و یا در محیط منزل خود و در گلدان های بزرگی این درختچه را بکارند.

این درخت برای کاشت در کنار درختان سوزنی برگ و یا ایجاد فضای سبز در کنار درختچه های گلدار مناسب کاشت می باشد.

اسانس گل های مگنولیا دارای خواص تب بر است و دانه های آن روغنی و خوش بو هستند که موجب از بین بردن تشنج می گردند.

خرید درختچه مگنولیا

بری خرید این درخت جذاب و منحصر به فرد، می توانید به نهالستان بزرگ و معتبر بهمن آبادی مراجعه نمایید. در نهالستان ما انواع نهال ها، درختچه های زینتی، بذر ها، کود های شیمیایی و غیره در بالاترین کیفیت ممکن و مناسب ترین قیمت به سراسر کشور عرضه می شود. تمام گیاهان ما دارای استاندارد ها و مجوز های وزارت بهداشت می باشند، بنابراین مشتریان عزیز می توانند با خیال راحت و اطمینان خاطر جهت خرید محصول مورد نظر خود اقدام فرمایند. جهت خرید و ثبت نهایی سفارش محصول مورد نظر خود، با شماره های درج شده در وب سایت ما تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *