با تهیه و نگهداری یک گلدان لیندای زیبا، می توانید محل زندگی خود را جذاب و زیباتر نمایید. این گیاه که از برگ های بسیار منحصر به فرد و زیبایی برخوردار است به همراه روش نگهداری راحت از آن، موجب افزایش محبوبیت و طرفداران آن گردیده است. در هنگام نگهداری از این گیاه، باید از نیاز های آن واقف باشید تا بتوانید به درستی از آن مراقبت کنید. ما در این مقاله قصد داریم در مورد روش مراقبت و نگهداری از نخل زیبای لیندا با شما صحبت کنیم تا از نیاز های این گیاه و طریقه رشد و پرورش آن در محیط های آپارتمانی اطلاعات صحیح و جامعی را کسب کنید، بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اطلاعاتی در مورد گل لیندا

به گیاه لیندا گل دم اسبی هم گفته می شود. این گیاه در مناطقی هم چون کشور مکزیک رشد می کند. چون در آب و هوای بیابانی زندگی می کند، بنابراین علاقه فراوانی به آب و هوای گرم دارد. بنابراین اگر شما در هم در منطقه ای زندگی می کنید که دارای آب و هوای گرمی است، می توانید از این گل زیبا برای کاشت آن در باغچه هایتان بهره ببرید.

این گیاه در طبیعت تا ارتفاع 5 متر هم رشد می کند. اما در محیط های آپارتمانی ارتفاع آن به بیش تر از 2 متر نمی رسد. این گیاه شباهت زیادی به پای فیل دارد و ریشه آن دارای ساقه کلفتی می باشد، به همین خاطر به آن پافیلی هم می گویند. گیاه لیندا به واسطه این ساقه ضخیم خود، می تواند مقدار زیادی آب را ذخیره نماید. این گیاه در محیط های آپارتمانی طرفداران بسیاری دارد و در دسته مارچوبگان قرار می گیرد. گیاه لیندا برگ های باریک و کشیده ای دارد که اندازه آن ها حدود 1 لی 1 و نیم متر می باشد. با افزایش طول برگ های گیاه، میزان پیچ خوردگی آن ها نیز افزایش یافته و زیبایی بیشتری را ایجاد می کنند.

با بالا رفتن سن گیاه در فصول گرمی هم چون تابستان، گل هایی به رنگ کرمی تولید می کند که بسیار زیبا و خیره کننده می باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات مهمی را در مورد نحوه مراقبت از گل لیندای پاییزی زیبا در محیط های آپارتمانی خویش کسب نمایید.

روش مراقبت از گیاه لیندا در محیط های آپارتمانی

فرقی نمی کند که گیاه در محیط آپارتمانی نگه داری شود یا در طبیعت باشد، در هر صورت دارای نیاز هایی است که برای نگهداری صحیح از آن باید مورد توجه قرار بگیرند. برای داشتن گلدانی زیبا و سلامت، باید شرایط نگهداری از آن را هم بدانید. به عنوان مثال باید از میزان آبیاری، نور مناسب، خاک مناسب، کود مناسب، دما و رطوبت مناسب و غیره اطلاعات کافی داشته باشید که در ادامه تمامی این موارد را به طور کامل شرح خواهیم داد.

نور مناسب

این گیاه علاقه زیادی به آب و هوای گرم و بیابانی دارد، بنابراین باید نور کافی دریافت نماید. برای نگهداری از آن در گلدان و محیط های آپارتمانی روزهایی که هوا گرم است بهتر است که گیاه را در پشت پنجره قرار دهید تا به صورت غیر مستقیم از نور خورشید بهره مند شود. در روز های سرد مانند فصل زمستان لازم است که تنها ساعت های کمی از نور مستقیم خورشید بهره مند گردد.

در کل نور کم باعث تلف شدن گل لیندا می شود. برای نگهداری از گل لیندا در محیط هایی هم چون حیاط شرایط کمی متفاوت است. به عنوا مثال باید حتما در سایه آن را بکارید تا بر اثر برخورد نور مستقیم خورشید در فصول گرمی هم چون تابستان گیاه تلف نگردد.

روش مناسب آبیاری

در مورد گیاهان آپارتمانی یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که گیاهان دارای پیاز قادرند که میزان بیشتری آب را درون خود انباشته کنند. برای گل لیندا امکان ذخیره کردن آب تا حدود یک سال وجود دارد. بنابراین نیازی نیست که به آن زیاد آب دهید. چون همان طور که گفتیم این گیاه در مناطق گرم بیابانی رشد می کند، بنابراین در مقابل کم آبی دارای تحمل بالایی است.

پیاز گل لیندا در برابر رطوبت آسیب پذیر است و در اثر برخورد زیاد آب، دچار پوسیدگی می شود. برای مراقبت و نگهداری صحیح از این گیاه زیبا، باید به روش آبیاری آن توجه داشته باشید. قبل از آبیاری باید خاک گلدان کاملا خشک شده باشد و سپس مجددا به آن آب دهید. در فصل تابستان باید تقریبا 2 الی 3 بار در هفته، در فصل بهار و پاییز حدود یک بار در هفته و در فصل زمستان به میزان خیلی کم تری آبیاری گردد.

دمای مناسب

به دلیل طبیعت گرم و کویری این گیاه، نباید آن را در مقابل سرمای هوا قرار دهید. بهترین دما برای مراقبت از گیاه لیندا، دمای بین 12 و 24 درجه سانتی گراد است. تحمل دمای بیش از 30 درجه سانتی گراد در فصول گرم سال توسط این گیاه امکان پذیر است، اما دمای کمتر از 10 درجه سانتی گراد موجب آسیب به آن می شود، به خصوص اگر گیاه لیندا دارای سن کمتری باشد. با کاشت این گیاه در محیط باغچه در فصل های سرد زمستان، باید آن را به درون ساختمان برده تا بر اثر سرمای هوا نابود نشود.

رطوبت مناسب

برای این گیاه تامین رطوبت چندان کار راحتی نیست. بنابراین برای نگهداری آن باید حتما محیط جدایی از سایر گیاهان را فراهم نمایید. چون دارای شرایط متفاوتی برای ایجاد رطوبت است. برگ های لیندا علاقه به رطوبت دارند و در اثر عدم دریافت آن دچار بیماری هم چون قهوه ای شدن نوک برگ ها می شوند. اما برای این کار، نباید رطوبت کل محیط را افزایش دهید. چرا که به این روش خاک مرطوب شده و پیاز گیاه نابود می شود. برای ایجاد رطوبت مورد نیاز گیاه، باید هفته ای یک بار آن را غبار پاشی کنید. اگر دمای هوا به زیر 10 درجه سانتی گراد رسید، دیگر غبارپاشی نکنید.

خاک مناسب

خاک مناسب برای این گیاه، باید دارای بافت سبکی باشد. برای ترکیب خاک سبک از خاک لومی یا لیمونی استفاده کنید. برای تهیه این خاک نیاز است که دو بخش خاک برگ، یک بخش پرلیت، یک بخش پیت ماس یا کوکوپیت را با هم ترکیب نمایید. هم چنین مهم است که خاک از زهکشی خوبی برخوردار باشد تا موجب عبور آب اضافی از میان منافذ خود شود.

کود دهی مناسب

این گیاه نیاز به کود شیمیایی زیادی ندارد. در فصل زمستان که رشد گیاه تدریجی است و در حال استراحت است، اما در فصل بهار و تابستان که رشد گیاه سریع است و گل های آن می رویند، باید برای تقویت گیاه از کود های شیمیایی، کود های کامل سه بیست و کود کلات آهن به صورت مایع و محلول در آب استفاده کنید. برای کود دهی گیاه با توجه به اندازه و میزان رشد آن، هفته ای یک بار و ماهی یک بار در فصل بهار و یا تابستان به آن کود دهید.

روش تعویض گلدان

گیاهانی که دارای پیاز هستند نسبت به گیاهان ریشه دار، نیاز به تعویض گلدان چندانی ندارند. این موضوع در مورد گیاه لیندا نیز صدق می کند چون پیاز آن دارای رشد چندانی نمی باشد. از طرفی با خارج کردن پیاز گیاه از خاک، امکان آسیب دیدن ریشه آن افزایش می یابد. برای تعویض گلدان گیاه، هر دو الی سه سال یکبار اقدام کنید. این گیاه دارای روش متفاوتی برای تعویض گلدان نسبت به سایر گیاهان می باشد. گلدان را عوض نموده و سپس فقط خاک سطحی را برداشته و خاک جدید را جایگزین کنید.

مشاوره با متخصین نهالستان بهمن آبادی

با نگهداری از گیاهان در محیط های آپارتمانی می توانید شادابی و نشاط فراوانی را در محیط ایجاد کنید، اما نگهداری از آن ها چندان هم راحت نمی باشد و نیازمند دانستن نکات مهمی است. اگر برای نگهداری صحیح از گل لیندا دارای چالش ها و مشکلاتی می باشید، کافیست با متخصصین ما در وب سایت نهالستان بهمن آبادی تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما به صورت تلفنی و آنلاین، بهترین مشاوره گل و گیاه را در اختیار شما قرار می دهند. هم چنین شما می توانید انواع نهال، درختچه های زینتی، سموم شیمیایی، انواع کود ها، بذر ها و غیره را از فروشگاه ما تهیه


و خریداری نمایید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *