نهال هلو زعفرانی؛ از جمله نهال های بسیار پر طرفدار در میان باغداران است که از میوه هایی با کیفیت برخوردار است. نهال هلو زعفرانی دارای سود دهی بالایی است و علت آن میوه های لذیذ و خوشمزه این نهال است. نهال هلو زعفرانی، از نهال های بومی کشور چین محسوب می شود که دارای ارتفاعی بین 3 الی 5 متر می باشد. برای پیوند زدن این نهال، از پایه شفتالو بذری استفاده می کنند.

یکی از مهم ترین ارقام هلو، نهال هلو زعفرانی است. هلو های زعفرانی از لحاظ بافت و طعم، مورد پسند همگان قرار گرفته اند و بسیار محبوبند. با خرید نهال هلو زعفرانی از نهالستان بهمن آبادی، می توانید به تکثیر و پرورش آن بپردازید و به قدری میوه های حاصل از این درخت با کیفیت هستند که حتی می توان آن را به کشور های دیگر نیز صادر کرد. قبل از اقدام جهت خرید نهال هلو زعفرانی، اطلاعات کافی در رابطه با مشخصات آن کسب نمایید.

مشخصات ظاهری نهال هلو زعفرانی

میوه های نهال هلو زعفران، دارای رنگی مشابه زعفران هستند، به همین خاطر با این نام معروف شده اند. دارای میوه هایی شیرین و مرغوب می باشد، به همین خاطر دارای طرفداران زیادی است. یکی از مهمترین مزایای میوه های این نهال نسبت به سایر ارقام هلو، پوست نازکی است که میوه را فراگرفته و به راحتی می توانید آن را جدا کنید. بافت درونی هلو، به رنگ زرد بوده و هسته آن خیلی راحت جدا می گردد.

کاشت نهال هلو زعفرانی

بری کشت نهال هلو زعفرانی، باید مناطقی را انتخاب کند که دارای آب و هوایی گرم و نیمه گرم می باشند. یکی از مهم ترین مزیت های این درخت نسبت به سایر ارقام هلو، مقاومت و استحکام بی نظیری است که در برابر هوای بسیار گرم دارد. به هیچ عنوان هوای بسیار گرم تابستان، بر روی مرغوبیت میوه های این نهال تاثیر نمی گذارد.

این نهال قادر است حدود 25 الی 30 درجه سانتی گراد دمای زیر صفر را تحمل نماید. برای اینکه نهال ها بتوانند به خوبی رشد نموده و شکوفه دهند، نیاز سرمایی آن ها باید به خوبی تامین گردد که حدود 400 تا 1000 ساعت است و باید در دمای منفی 7 درجه سانتی گراد قرار بگیرند.

فواصل کاشت نهال های هلو زعفرانی

برای اینکه ریشه نهال ها فضای کافی برای رشد خود داشته باشند، باید در فواصل مناسبی نسبت به یکدیگر کاشته شوند. به موجب رعایت فاصله، نهال ها می توانند به قدر کافی نور خورشید و مواد آلی مورد نیاز خود را از خاک دریافت کنند. برای نهال های هلو زعفرانی، باید فواصل کاشت 3 در 3 متر و یا 4 در 4 متر در نظر بگیرید. نهال های هلو زعفرانی در فواصل کمی نسبت به هم کاشته می شوند، به همین خاطر باغداران می توانند تعداد بیشتری نهال را در هر هکتار زمین خود بکارند. با توجه به این که نهالی زود رس است، باغداران در زمان کوتاهی به بیشترین باردهی از نهال های هلو زعفرانی دست می یابند.

سم پاشی نهال هلو زعفرانی

هنگامی که در فصل پاییز برگ های نهال شروع به ریختن کردند، باید تمامی میوه های معیوب و خراب را از درخت ها جدا کنید و بعد از هرس نمودن صحیح و اصولی آن، اقدام به سم پاشی نمایید. بهترین زمان برای سم پاشی نهال ها، در فصل زمستان می باشد که توسط سموم مسی و روغن بادی، آن ها را سم پاشی می کنند.

آبیاری مناسب نهال هلو زعفرانی

نهال های هلو زعفرانی، باید حدود 10 لیتر در هفته، آب مورد نیاز خود را دریافت کنند. نهال های هلو تمایل به مصرف آب فراوان دارند، اما باید به این نکته توجه کنید که آبیاری زیاد هم می تواند آسیب زننده باشد و موجب فاسد و نامرغوب شدن میوهای نهال گردد.

باردهی نهال هلو زعفرانی

نهال های هلو زعفرانی از سال دوم شروع به باردهی می کنند. این نهال نسبت به سایر ارقام هلو، زودتر به ثمر می نشیند و شما می توانید از سال سوم مقدار قابل توجهی میوه از آن ها برداشت نماید. بیشترین راندمان و باردهی درختان هلو زعفران، از سال پنجم به بعد می باشد. عوامل متعددی هم چون آب و هوا، خاک، آبیاری، در معرض آفات نبودن و غیره می توانند بر کیفیت میوه و باردهی نهال ها تاثیر بگذارند.

میزان باردهی نهال ها در هر هکتار زمین زراعی، حدود 75 تن در هکتار است. این نهال زود رس در انتهای ماه تیر ماه، میوه های بسیار مرغوبی تولید می کند. درخت هلو زعفرانی تا 20 سال عمر می کند.

نهال های هلو زعفرانی زمانی شکوفه می دهند که در حد مطلوب نیاز سرمایی شان برطرف شود. بعد از گذراندن دوره سرمایی خود، حدود 10 روز که گذشت شکوفه های زیبایی بر روی شاخه ها ظاهر می شوند.

زادگاه نهال هلو زعفرانی

نهال هلو زعفرانی، با این که نهالی زود رس است دارای برگ های بلند و یک تنه بسیار محکم و استوار است. این نهال برای باردهی مطلوب خود نیاز دارد مقادیر کافی آب دریافت نماید. چون میوه های آن زودتر از سایر میوه ها، تولید می شوند، نیاز به آبیاری بیش از حد در سال های ابتدایی کاشت خود دارند.

اولین کشور که نهال های هلو زعفرانی در آن کاشته شدند، کشور چین می باشد و سپس به کشور های دیگر نیز صادر شدند. یکی از پر بازده ترین و برترین نهال های موجود در کشور ما، نهال هلو زعفرانی است که زودتر از موعد، میوه های آن را می توان برداشت نمود.

پایه نهال هلو زعفرانی

با روش پیوند زدن، نهال هلو به نهال دیگر جوش داده می شود. عملیات پیوند زنی باید توسط افراد متخصص در نهالستان ها صورت بگیرد؛ چون برای این موضوع باید نهالی انتخاب شود که دارای خصوصیات ژنتیکی مشابهی با نهال مذکور باشد. با یافتن نهال مناسب برای پیوند، می توانید میوه هایی مرغوب و با کیفیت در اختیار داشته باشید.

ارتفاع درخت هلو زعفرانی

درختان هلو زعفرانی دارای ارتفاعی کم و متوسط هستند. شما می توانید در هنگام خرید نهال میزان ارتفاع آن را برآورد کنید. به عنوان مثال اگر نهال مورد نظر دارای ارتفاعی یک متر از بخش طوقه باشد، یعنی حدود 3 الی 5 متر ارتفاع می یابد.

عمر اقتصادی نهال هلو زعفرانی

نهال های هلو زعفرانی دارای طول عمر 20 سال و نهال هایی زود رس هستند. در این دوره 20 ساله، نهال تمام قدرت خود را برای باردهی مطلوب و با کیفیت می گذارد که به آن عمر طلایی نهال هلو زعفرانی می گویند. هر چند اگر به درستی از درخت مراقبت نکنید، موجب کاهش طول عمر نهال های هلو زعفرانی خواهید شد. بنابرین فراموش نکنید که از این نهال ها باید به صورت آگاهانه و تخصصی مراقبت و نگهداری به عمل آورید.

میوه نهال هلو زعفرانی

میوه های نهال های هلو زعفرانی دارای حالتی کشیده و رنگی به زردی زعفران می باشند. میوه هایی با بافتی گوشتی و آبدار دارند که بسیار محکم بوده و از خاصیت و ویتامین های فراوانی برخوردارند.

ارتفاع نهال هلو زعفرانی از سطح دریا

برای کاشت نهال های هلو زعفرانی، باید ارتفاع منطقه خود را از سطح دریا بدانید؛ چرا که در میزان سود آوری و باردهی درخت تاثیر زیادی می گذارد. میزان ارتفاع نهال های هلو زعفرانی از سطح دریا، حدود 2000 متر می باشد. ارتفاع منطقه مورد نظر از دریا، می تواند بر روی آب و هوای آن ناحیه نیز تاثیر چشمگیری بگذارد.

مقاومت نهال هلو زعفران در برابر آفات و بیماری ها

نهال های هلو زعفرانی نمی توانند به خوبی در برابر آفات و بیماری ها دوام بیاورند. بنابراین باید با روشی صحیح و در فصل مناسب، اقدام به سم پاشی نهال ها کنید. بعد از اینکه نهال های هلو زعفرانی را خریداری کردید، باید در ماه هایی هم چون آبان، اسفند، فروردین، اردیبهشت و خرداد هر سال عملیات سم پاشی را انجام دهید. آفات آسیب زننده به نهال هلو زعفرانی با هم فرق می کنند و هر کدام به گونه متفاوتی به درخت صدمه می زنند.

زمان باردهی نهال هلو زعفرانی

در آخر های تیر ماه از سال سوم و یا چهارم، این درختان شروع به ثمر دهی می کنند. برای اینکه میوه های با کیفیت تری را در فصل تابستان و ماه تیر برداشت کنید، باید دو برابر به آن ها آب بدهید.

رقم گرده افشان نهال هلو زعفرانی

این نهال به صوت طبیعی گرده افشانی نمی کند و برای اینکه گل دهی و باردهی خوبی از آن حاصل گردد، باید رقمی جهت گرده افشانی وجود داشته باشد. درختانی هم چون سیب و گلابی برای گرده افشانی بسیار مناسب هستند.

خرید نهال هلو زعفرانی و قیمت نهال هلو زعفرانی

نهالستان بهمن آبادی تامین کننده انواع نهال ها از جمله نهال هلو زعفرانی می باشد و آن ها را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، به مشتریان عزیز عرضه می کند. تمامی نهال های موجود در نهالستان بهمن آبادی، دارای شناسنامه و کارت سلامت می باشند. وجه تمایز نهالستان بهمن آبادی با سایر نهالستان ها، در نیرو هایی متخصص و حرفه ای است که در نهایت تجربه و صداقت کافی، نهال هایی با نشاط و مرغوب را به شما عزیزان ارائه می دهند.

خرید نهال هلو زعفرانی کاملا اقتصادی است؛ چرا که این نهال دارای بازدهی و سودآوری بالایی است. بنابراین جهت خرید نهال هلو زعفرانی از نهالستان ما، می توانید به دو روش حضوری و آنلاین اقدام فرمایید. خرید آنلاین از مزیت های فراوانی برخوردار است. در این شیوه خرید مشتریان می توانند به وب سایت ما مراجعه کنند و با دریافت راهنمایی و مشاوره های تخصصی از کارشناسان، به راحتی سفارش خود را ثبت کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن، آن را در هر مکانی که بخواهند دریافت کنند.

جهت خرید نهال در ارقام مختلف و ثبت سفارش خود، با شماره های درج شده در وب سایت ما تماس بگیرید. کارشناسان ما در 24 ساعت شبانه روز پاسخ گوی سوالات شما عزیزان خواهند بود .

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *