You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂

خرید نهال و قیمت نهال در زمستان 1400

این مقاله جامع‌ترین اطلاعات را به شما در زمینه خرید هر چه بهتر نهال می‌دهد. بنابراین چنانچه قصد خرید نهال میوه و یا خرید نهال زیتنی را دارید و به دنبال این هستید که بهترین قیمت نهال میوه را داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم، حتماً این مقاله را مد نظر قرار دهید!

چنانچه بعد از خواندن این مقاله ابهامی داشتید در قسمت کامنت‌های پایین همین صفحه به ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت آن بخش را به نوشته اضافه کنیم. همچنین می‌توانید از طریق شماره تماس‌های داده شده با ما تماس بگیرید و یا پیام بدهید و موضوع را مستقیماً از بهترین نهال‌کاران کرج، قطب نهال ایران، بپرسید!

معرفی نهالستان بهمن آبادی

چند دهه فعالیت مستمر در زمینه کاشت و تامین انواع نهال میوه و نهال زینتی باعث شده تا نهالستان بهمن آبادی به عنوان یکی از قوی‌ترین نهالستان‌های کرج و حتی ایران شناخته شود. کیفیت عالی نهال‌های داده شده به مشتریان در کنار بازاریابی حرفه ای اینترنتی باعث شد که برند نهالستان بهمن آبادی در اکثر نقاط کشورمان تبلیغ شده و افراد زیادی از شهرهای مختلف و دور نسبت به کرج مانند کرمانشاه، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز و ارومیه برای تهیه نهال به ما مراجعه کنند.

ثمره وجود اخلاق کسب و کار ، اعتقاد به رزق حلال و وفای به عهد این شد که نهالستان بهمن آبادی از طریق تبلیغات دهان به دهان بسیار خوش آوازه‌ شود. بعد از مسئله اساسی مشتری مداری و جلب رضایتمندی مراجعان، وجه دیگر قدرتمندی این مرکز کشاورزی را می‌توان در قابلیت تأمین آن دانست.

نهالستان ما در زمینه تامین نهال و شبکه‌سازی در بین دیگر نهال‌کاران کرج و یا حتی ایران کم نظیر است. بنابراین با احتمال بسیار زیادی بعد از تماس و یا مراجعه به دفتر مرکزی نهالستان در مشکین دشتِ کرج نهال شما تأمین خواهد شد.

 

 

قیمت نهال میوه نهالستان بهمن آبادی

قیمت نهال میوه نهالستان بهمن آبادی

مشاوره خرید نهال میوه و یا خرید نهال زینتی

بسیاری از مشتریان ما شاید در زمینه انتخاب نهال برای خرید مردد باشند و ندانند که دقیقاً چه نهالی مناسب برای نیاز آنهاست. لازم به ذکر است که نهالستان بهمن آبادی با چهار خط فعال به صورت پیامکی، تلفنی و یا از طریق ابزار شبکه‌ی اجتماعی و پیامرسان‌ها نظیر اینستاگرام، واتس اپ و یا تلگرام آماده پاسخگویی به سوالات شما بزرگواران در زمینه کاشت و خرید نهال است.

شماره تلفن :  09121641403

شماره تلفن :  09126664638

شماره تلفن :  09302768699

شماره تلفن :  09382821131

قیمت نهال و عوامل موثر بر آن

اگر مشتاقید بدانید که چه چیزهایی بر روی قیمت نهال موثر هستند، باید گفت که عواملی نظیر نوع نهال، سن نهال، محیط ساقه ( بُن نهال )، گلدانی یا ریشه‌ای بودن، پیوندی یا غیرپیوندی بودن، نحوه کشت و خاص بودن یا نبودن بر قیمت نهال موثرند.

قیمت نهال و نوع نهال

 اصولاً این که چه نهالی را انتخاب می‌کنید هزینه شما را تغییر می‌دهد. به عنوان مثال در زمینه نهال‌های زینتی این که شما بخواهید از زیبایی چشم‌نواز درختی مانند سرو شیراز در باغ یا ویلای خود بهره ببرید، باعث می‌شود فاکتور شما نسبت به وقتی که نهالی همیشه سبز کاج را برای کریسمس انتخاب می‌کنید فرق کند!

در زمینه نهال‌های میوه نیز همین موضوع صادق است و قیمت نهال پسته با قیمت نهال سیب متفاوت است. اما دلیل این تفاوت‌ها چیست؟ دلیل آن را می‌توان مشتری پسندی، میزان بار و سودآوری هر نهال دانست.

به عنوان مثال درختی مانند سرو شیراز بسیار زیبا، کمیاب و مشتری پسند است و به همین دلیل گرانتر نیز خرید و فروش می‌شود. عمده خریداران این درخت نیز افرادی هستند که در کار طراحی فضای سبز و یا خرید و فروش باغ ویلا فعالیت دارند. نژادهایی از نهالی مانند پسته و یا گردو نیز به دلیل سودآوری فراوانی که دارند گرانتر از سایر نهال‌ها خرید و فروش می‌شوند. بنابراین در این مورد سودآور بودن موجب گرانتر بودن نهال است. خوب است بدانید که باغ پسته‌های استان خراسان و سمنان قبل از این که به بار بنشینند، مثلاً در سال دوم یا سوم کاشت، میلیاردی خرید و فروش می‌شوند!

قیمت نهال و سن نهال

از جمله عوامل موثر  بر قیمت نهال را می‌توان سن آن دانست. بدیهی است که نهال یک ساله بار چندانی ندارد و تا رسیدن به باردهی مطلوب زمانی را باید طی کند. در حالی که خرید نهال دو یا سه ساله شما را به اندازه یک یا دو سال جلو می‌اندازد. مثلاً یک نهال سه ساله که در گلدان و در فصل تابستان به فروش می‌رسد، در بسیاری از اوقات دارای بار است!

به عنوان مثال بارها برای ما پیش آمده که مشتری بعد از مراجعه حضوری و دیدن مجموعه بزرگ نهالستان بهمن آبادی ، از دیدن بار و میوه بر روی درخت به وجد آمده و اصرار داشته که آن را بخرد، با این تاکید که ” لطفاً میوه‌ها کنده نشه !  “

قیمت نهال و بن نهال

به محیط ساقه نهال کمی بالاتر از ریشه بن نهال گفته می‌شود. واحد سنجش بن نهال سانتی‌متر است و یک درخت بن 15 یعنی درختی که ساقه آن کمی بالاتر از ریشه محیطی برابر با 15 سانتی‌متر دارد!

دقت کنید که در اکثر موارد قیمت گذاری بر اساس سن نهال انجام می‌شود اما در مواردی خاص بن نهال نیز مطرح می‌شود. به عنوان مثال وقتی قرار است یک نهال بزرگ و قدیمی خرید و فروش شود معیار آن بن نهال است. یا وقتی که شما قرار است که به عنوان جریمه به شهرداری تهران یا شهرداری کرج یا هرجای دیگری نهال جایگزین نهال قطع شده بدهید، معیار پذیرش نهال جایگزین بن نهال است نه سن آن!

در بیشتر اوقات همبستگی آماری خوبی بین بن نهال و سن آن وجود دارد و بنابراین وقتی می‌گوییم سن نهال مثلاً دو سال است به این معنی است که بن آن نیز در یک محدوده مشخ قرار دارد. این محدوده البته به نوع نهال نیز بستگی دارد ولی در اکثر نهال‌ها تقریباً برابر است.

قیمت نهال و گلدانی بودن نهال

در اکثر موارد نهال به صورت ریشه لخت (بدون گلدان) و در زمستان خرید و فروش می‌شود. اما این بدین معنا نیست که خرید نهال در تابستان ممکن نباشد. بلکه خرید نهال در تابستان هم ممکن است!

اصل ماجرای انتقال نهال این است که نهال متوجه تغییرات نشود. در زمستان که درخت در حالت خواب زمستانی است و بنابراین تغییر خاک اطراف ریشه را درک نمی‌کند و بخاطر همین دچار شوک نمی‌شود. در تابستان اما ریشه نهال کار می‌کند و جابجایی آن و بیرون کشیدن  ریشه از خاک در اکثر موارد موجب خشک شدنش می‌شود. در چنین شرایطی اگر نهال داخل گلدان باشد چه می‌شود؟

نهالی که داخل گلدان است همواره مقداری خاک را در دور ریشه خود دارد و بسیار مهم است که این خاک استحکام لازم را داشته باشد. به عبارت دیگر باید آن خاک گِل خشک شده باشد و براحتی از هم نپاشد تا در حین انتقال نهال از گلدان به چاله محل کاشت گِل خشک اطراف ریشه متلاشی نشود.  

وقتی خاک اطراف ریشه تغییر نکند، قاعدتاً درخت هم متوجه تغییر نمی‌شود. بعد از مدتی که ریشه‌زایی کرد و به صورت تدریجی با خاک محیط جدید آشنا شد، تطبیق آهسته و پیوسته خود را شروع می‌کند. در واقع به شرط حفظ خاک داخل گلدان در اطراف ریشه نهال هیچ شوک خاصی در کار نیست!

اما چرا قیمت نهال گلدانی گرانتر است؟ دلیل گرانتر بودن نهال گلدانی این است که برای  ایجاد چنین نهال‌هایی به کارگر و گلدان احتیاج است. از طرفی با توجه به این که ریشه آنها در زمین نیست باید در بهار و تابستان مدام و توسط شلنگ آبیاری شوند. در نهایت نیز یک نرخ تبدیل وجود دارد که حاصل تلفات انتقال نهال به گلدان است و این تلفات باید با قیمت نهال نهایی جبران شود.  باید دقت کنید که نرخ تلفات در هر نوع نهالی وجود دارد  و اگر نهالستانی در این مورد ادعای عجیبی داشت باید بدانید که حقیقت را به شما نگفته است!

قیمت نهال و پیوندی بودن آن

اکثر نهال‌هایی که به مشتری نهایی به فروش می‌رسد پیوندی است. اما در این میان باغداران یا دیگر نهالستان‌ها بعضاً اقدام به خرید و فروش نهال غیرپیوندی می‌کنند تا با تخصص خود درخت را پیوند بزنند و در هزینه خود صرفه جویی کنند.

باید دقت کنید که پیوند زدن نهال کاری تخصصی است و همچنین در این موضوع نیز نرخ تلفات پیوند داریم. یعنی پیوند زده شده نمی‌گیرد و باید مجدداً درخت را پیوند زد و این یعنی هزینه اضافه!

اگر در زمینه نهال و باغ حرفه‌ای نیستید حتماً نهال پیوندی بخرید. چنانچه قصد خرید نهال را دارید به نهالستان مدنظر خود بحث پیوندی بودن را تاکید کنید. متاسفانه بعضی سودجویان از آگاهی کم مشتری سوء استفاده می‌کنند و همین موضوع باعث زیان شما می‌شود.

هزینه زیاد پیوند زدن و همچنین نرخ تلفات پیوند باعث شده تا درخت پیوند زده شده از غیرپیوندی گرانتر باشد. تقریباً تمامی نهال‌های میوه به صورت پیوندی به مشتری نهایی تحویل داده می‌شود مگر اینکه خودش چیز دیگری بخواهد.

قیمت نهال و نحوه کشت آن

این که نهال شما به صورت کشت بافت تولید شده باشد یا نه موثر است. کشت بافت شیوه‌ای از کشت است که باعث می‌شود از یک درخت خاص و پربار دقیقاً همان درخت کپی می‌شود و بار بسیار زیادی به ارمغان می‌آورد. حتی امکان ایجاد بار بیشتر نیز وجو دارد که در این مقاله قصد ورود به مباحث تخصصی آن را نداریم.

چنین نهال‌هایی بسیار گرانتر بوده و بار زیاد آنها در بعضی از اوقات باعث شکستن شاخه نیز می‌شود! در چنین حالتی ایجاد یک موازنه بین بودجه شما، هدف شما و نهال خریداری شده بسیار مهم است. شاید برای اکثر افرادی که قصد ایجاد یک باغ عادی را دارند موضوع کشت بافت به هیچ وجه ضروری نباشد.

دقت کنید موضوع کشت بافت الزاماً تنها راه بهبود نهال نیست و نهال‌های اصلاح شده زیادی وجود دارند که اصولاً نحوه بهبود آنها می‌تواند به کلی متفاوت با کشت بافت باشد.

قیمت نهال و خاص بودن آن

منظور ما از نهال خاص نهال‌هایی است که به تازگی در ایران طرفدار پیدا کرده‌اند و اکثراً وارداتی هستند و هنوز تولید آنها در ایران باب نشده است. نهالی مثل بلوبری نهال خاص است و قیمت آن نیز قطعاً بالاتر از دیگر نهال‌هاست. اما دلیل بالاتر بودن قیمت نهالی مثل بلوبری دقیقاً چیست؟

هزینه خرید نهال + حقوق ورودی واردات + حمل و نقل + نرخ تلفات + کمیاب بودن عواملی هستند که به روشنی بالاتر بودن قیمت چنین نهال‌هایی را توجیه می‌کنند.

قیمت نهال و هزینه‌های عمومی یک نهالستان

چناچه علاقه‌دارید بدانید دقیقاً چه چیزهایی به عنوان هزینه یک نهالستان محسوب میشود و در نهایت بر قیمت نهایی نهال اثر دارد موارد زیر را بخوانید:

 • قیمت بذر
 • قیمت کود و سم
 • قیمت حق آبه
 • هزینه پیوند زدن
 • هزینه ظرف و گلدان
 • هزینه اجاره یا خرید زمین کشاورزی
 • هزینه کارگران
 • هزینه تبلیغات
 • هزینه حمل و نقل ادوات و بارها
 • هزینه تراکتور و عملیات‌های سنگین
 • هزینه پنهان استراحت زمین بعد از کشت مداوم
 • نرخ تلفات پیوند یا نهال
 • هزینه گلخانه برای نهال‌های خاص
 • ضررهای تحمیلی خشکسالی

قیمت نهال و خرید نهال از کرج 

در سراسر ایران همکاران عزیزی وجود دارند که به تولید نهال مشغول هستند. اما به دلایل متعددی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که بجای خرید از دیگر شهرها مثل ارومیه از کرج نهال بخرید!

هزینه کمتر حمل و نقل

کرج استانی در مرکز ایران است و از  استان تهران، قزوین، قم، سمنان، مرکزی، گیلان، استان‌های شرقی و جنوبی فاصله کمتری به نسبت ارومیه دارد. دقت کنید که هزینه حمل و نقل یکی از عمده هزینه‌های خرید نهال است که می‌تواند خصوصاً برای شهروندان تهرانی بسیار ارزانتر تمام شود، به شرط خرید از کرج!

آب و هوای معتدل کرج

کرج به داشتن آب و هوای معتدل و خوب مشهور است. به همین دلیل است که اکثر کاخ‌های پهلوی در اطراف زمین‌های کشاورزی ما در مشکین دشت کرج نیز وجود دارد نیز همین موضوع است! جالب است بدانید که اکثر افراد مشهور و مدیران مملکت نیز در اطراف ناحیه نهالستان ما در مشکین دشت کرج ویلا دارند!

اما  این موضوع به قیمت نهال چه ربطی دارد؟ داشتن آب و هوای معتدل یعنی تطبیق‌پذیری بیشتر با تمام نقاط ایران! یعنی نهالی که در جایی مثل ارومیه و در هوای سرد آن منطقه به عمل می‌آید طبیعت و ذات متفاوتی به درختی که در ناحیه کرج بوده است دارد و همین موضوع نیز باعث می‌شود که احتمال تطبیق نهال با منطقه شما افزایش یابد.

در واقع با خرید نهال از کرج هزینه پنهان تلفات را کاهش می‌دهید. این هزینه هیچگاه برای شما آشکار نمی‌شود مگر این که با خرید نهال مشابه از کرج و ارومیه این موضوع را امتحان کنید! به نظر می‌رسد این موضوع برای مناطق گرمسیر بیشتر از مناطق سردسیر صدق کند.

البته برای موضوع اخیر ما مستندات دقیق علمی نداریم اما چنین موضوعی حداقل ظاهراً منطقی است. جدای از این موضوع نزدیکی جغرافیای کرج به تهران حداقل تطبیق پذیری بیشتر نهال بین این دو شهر را می‌تواند قوّت ببخشد!

قیمت نهال گردو و خرید نهال گردو از نهالستان بهمن آبادی

گردو یکی از پرسودترین نهال‌ها در ایران به شمار می‌رود. با افزایش آگاهی باغداران نسبت به سودآوری این درخت در سال‌های اخیر تقاضای خرید این نهال افزایش یافته و همین موضوع باعث گران شدن نسبی آن نسبت به سایر نهال‌ها شده است. البته باید دقت کنید که زمین و اقلیم منطقه شما نیز باید برای کاشت گردو مناسب باشد و گرنه نتیجه مطلوب را نخواهید گرفت. بدیهی است که یکی از نشانه‌های امکان رشد نهال در یک منطقه وجود باغاتی است که قبل از شما در آن محل نتیجه گرفته باشند. با این حال اگر قصد سرمایه‌گذاری سنگین و اقتصادی دارید بهتر است قبل از کاشت هر نهالی آزمایش‌های لازم خاک و دیگر موارد را فارغ از نتیجه‌‌ای که دیگران گرفته‌اند انجام دهید.

نهالستان بهمن آبادی به عنوان یکی از قوی‌ترین تامین کنندگان نهال ایران به شما پیشنهاد می‌کند که مقاله کاشت نهال گردو را برای آشنایی عمومی با این نهال بخوانید. از طرفی برای از بین بردن مریضی‌های این درخت مقاله آفات گردو اطلاعات خوبی به شما می‌دهد. همچنین با خواندن مقاله خرید نهال گردو نیز با انواع نهال گردو آشنا خواهید شد. 

قیمت نهال گردو ایرانیدو ساله – ارتفاع دو متر :   120 هزار تومان

قیمت نهال گردو کاناداییدو ساله – ارتفاع یک و نیم متر :   120 هزار تومان

قیمت نهال گردو اسرائیلی (گردو ژنوتیپ یا اصلاح شده) دو ساله – ارتفاع دو متر :   120 هزار تومان

 

قیمت نهال گردو ایرانیسه ساله – سایز دسته طی یا شن‌کش :   200 هزار تومان

قیمت نهال گردو کاناداییسه ساله – سایز دسته طی یا شن‌کش :   200 هزار تومان

قیمت نهال گردو اسرائیلی (گردو ژنوتیپ یا اصلاح شده)سه ساله – سایز دسته طی یا شن‌کش :   200 هزار تومان

 

قیمت نهال سیب و خرید نهال سیب از نهالستان بهمن آبادی

نهال سیب را در اغلب مناطق ایران می‌توان کاشت. به همین دلیل است که این میوه در تمامی شهرهای ایران به وفور و با قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر ارقام در دسترس عموم مردم قرار دارد. از طرفی با توجه به بازارپسندی این میوه معمولاً مشکلی برای فروش محصول آن در کلانشهرها وجود ندارد. به عبارت دیگر سیب خوب و با کیفیت همیشه مشتری خودش را داشته و دارد. در این میان اما مهارت بازاریابی و فروش برای (سیب صنعتی) اهمیت بسزایی در سودآوری محصول شما خواهد داشت. به عنوان مثال اگر قصد احداث نهال جهت پرورش سیب صنعتی را دارید خوب است ابتدا با صنایع تبدیلی وارد مذاکره شوید یا حداقل میزان نیاز آنها و عرضه‌ی بازار را بدانید تا مانند باغداران ارومیه‌ای متضرر نشوید. 

البته برای باغ و ویلا شخصی قطعاً موضوع متفاوت است و افراد علاقه‌ دارند میوه‌های متنوعی در باغ یا ویلای خود داشته باشند. برای چنین منظوری می‌توانید با خیال راحت ضمن ثبت سفارش تلفنی یا متنی (شبکه‌های مجازی) از نهالستان بهمن آبادی قیمت نهال سیب و مراحل ارسال را جویا شوید. 

افزون بر تماس و پیام می‌توانید از طریق مقاله نحوه کاشت نهال سیب به مراحل کاشت این درخت پی ببرید. از طرفی برای شناخت انواع نهال سیب نیز مقاله خرید نهال سیبب را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اگر با انواع نهال سیب آشنایی دارید اما می‌خواهید با آفات این نهال آشنا شوید و بیشتر بدانید، نوشته آفات نهال سیب مناسب شماست.  همچنین اگر دوست دارید به طور ویژه خواص این میوه بهشتی را بدانید کافیست مقاله خواص سیب نهالستان بهمن آبادی را مطالعه نمایید.

 این مقاله هنوز کامل نشده و آخرین بروزرسانی آن مربوط به 2 دی 1400 است.