دراسنا بلالی از جمله گیاهانی است که دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد. این گیاه با برخورداری از برگ هایی سبز و زیبا برای افرادی که قصد نگهداری از گل و گیاه در محیط آپارتمانی خود را دارند کاملا مناسب و مطلوب می باشد. دراسنای بلالی از جمله گونه هایی است که در محیط آپارتمانی دارای بازدهی خوبی می باشد. اما بهتر است که تا حد لازم از شرایط نگهداری آن اطلاع داشته باشید.

این گیاه دارای برگ هایی پهن به همراه نوار های سفید موزی در پهنای سبز رنگ برگ ها می باشد. در مناطق باز و بومی این گیاه دارای رشد بسیار خوبی است و حتی امکان دارد که ارتفاع آن به 4 متر هم برسد. شما هم چون گونه های متعدد دیگری از گیاه دراسنا، می توانید از طریق قطع کردن جوانه انتهایی، گیاه را دو شاخه و یا سه شاخه کنید و به زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر آن کمک بسزایی نمایید.

در محیط های پر نور؛ نوار های سفید رنگی که بر روی برگ های گیاه قرار گرفته اند که به زیبایی قابل نمایان هستند. از گیاهان سن پایین تر می توانید برای کشت گروهی در کنار سایر گیاهان استفاده کنید.

شناخت بیشتر از دراسنا بلالی

به دراسنا بلالی گیاه ذرت هم می گویند که در دسته خانواده asparagacaea قرار می گیرد. این درخت همواره سبز متعلق به مناطق بومی آفریقا است که از مدت ها قبل به عنوان یک گیاه آپارتمان محسوب شده است و در حال حاضر در سراسر دنیا از محبوبیت و طرفداران زیادی برخوردار می باشد. دراسنا دارای رشد تدریجی و آهسته ای است و به مرور ساقه و برگ های آن شروع به ضخیم شدن می کنند. این گیاه هم چون نخل ها به تدریج که برگ های پایینی آن رشد می کنند، ریخته و ارتفاع آن افزایش می یابد.

حتی با ایجاد حداقل شرایط محیطی مناسب برای گیاه، می توانید شاهد رشد قابل توجه آن باشید. در فصل هایی هم چون بهار و تابستان این گیاه در حد قابل توجهی رشد خواهد کرد، اما مراقب باشید که برگ های دراسنا نباید توسط حیوانات خانگی خورده و جویده شوند؛ چرا که منجر به ناراحتی معده و مسمومیت در آن ها می شود.


نیاز ها و شرایط نگهداری از گیاه دراسنا

این گیاه به نور چندان زیادی برای مراقبت نیاز ندارد، همین قدر که نور به حد کافی، آبیاری منظم و متوسط و در زمان رشد کود کافی در دسترس گیاه قرار بگیرد به نحو مطلوبی رشد خواهد کرد. برای رشد ایده آل گیاه، باید آن را در دمای 18 الی 24 درجه سانتی گراد قرار دهید.

میزان نور مناسب برای گیاه دراسنا بلالی

یکی از مهم ترین مواردی که برای نگهداری از این گیاه باید به آن توجه کنید نور است. این گیاه در مقابل نور کم دارای مقاومت بالای است، اما اگر بتوانید در حدود 6 الی 9 ساعت نور کافی و به صورت غیر مستقیم به گیاه برسانید، شاهد رشد مطلوب آن خواهید بود.

بهتر است که گلدان گیاه را در مکانی نزدیک به پنجره قرار دهید. در صورتی که گیاه از میزان مشخصی نور کمتر دریافت کند، برگ های آن شروع به کم رنگ شدن می کنند و اگر بیش از حد مورد نیاز گیاه نور دریافت کند، برگ های آن شروع به سوختگی می کنند. بنابراین باید گیاه در محیطی باشد که نور به صورت فیلتر شده و در حد کافی به آن برسد. در صورتی که در محیط منزل خود دارای نور کافی نیستید، می توانید از یک منبع نور برای تامین نور مورد نیاز گیاه استفاده کنید.

آبیاری مناسب گیاه

این گیاه نه باید بیش از حد آبیاری شود و نه دچار کم آبی شود. هر بار که قصد داشتید به گلدان آب دهید خاک آن را بررسی کردید. اگر به میزان 2 الی 3 سانت از خاک سطحی گیاه خشک شده باشد، باید برای آبیاری مجدد آن اقدام کنید. بعد از آبیاری بررسی کنید که حتما آب اضافی از زیر گلدان خارج شده باشد؛ چرا که جمع شدن آب اضافی در زیر گلدان، منجر به پوسیدگی و اتلاف گیاه خواهد شد. سعی کنید برای آبیاری گیاه از آب های بدون املاح استفاده کنید.

میزان دما و رطوبت مناسب برای گیاه

بهترین دما برای رشد گیاه بین 18 لی 24 درجه سانتی گراد است. دمای پایین تر از این محدوده برای گیاه قابل تحمل نخواهد بود. دقت کنید که گیاه در دمای کمتر از 15 درجه سانتی گراد نابود می شود و در صورتی که دمای محیط از 24 درجه سانتی گراد بیشتر باشد، باید به قدر کافی به آن آب دهید و رطوبت لازم را برای آن فراهم سازید. در واقع میزان رطوبت محیطی نباید از 40 الی 50 درصد پایین تر بیاید، بنابراین به شیوه های مختلفی باید میزان رطوبت گیاه را تامین نمایید. به عنون مثال می توانید از روش هایی هم چون غبار پاشی، ساخت جزیره در زیر گلدان و دستگاه بخورسرد بهره ببرید.

خاک مناسب برای رشد گیاه

خاک هایی که دارای زهکشی مطلوبی هستند، برای رشد آن ها بهترین خاک محسوب می شوند. چون در این نوع خاک ها آب به راحتی از بین ذرات آن خارج می شود. از طرفی خاک مورد استفاده باید به قدر کافی غنی باشد. برای غنی کردن خاک می توانید از کود های مختلفی استفاده نمایید. این کود ها به صورت آماده در بازار موجود هستند. ترکیب خاک باغچه با کوکوپیت، پرلیت و پیت ماس ترکیبی عالی برای رشد گیاه است. هم چنین می توانید مقداری ورمی پوست هم به آن اضافه کنید.

نیاز غذایی گیاه دراسنا بلالی

در فصل های بهار و تابستان که شاهد رشد بهتر گیاه هستید بهتر است که هر دو الی سه هفته یک بار یک بار از کود های مناسبی جهت تامین مواد غذایی مورد نیاز گیاه استفاده کنید. بهترین روش تغذیه به کار گیری اسید هیومیک هر دو الی سه ماه یک بار برای گیاه است. شما می توانید در نهالستان بهمن آبادی هر گونه کود گیاهی را که بخواهید تهیه و خریداری نمایید.

هرس کردن مناسب گیاه

برگ های پایینی گیاه به طور طبیعی می ریزند و سپس گیاه به سمت بالا رشد می کند. در عوض برگ های ریخته شده، برگ های جدیدی می رویند. برگ ها ممکن است که به صورت طبیعی ریخته و زرد شوند که اصلا جای نگرانی نیست. اما بهتر است که برگ های خشک شده را از گیاه اصلی جدا نمایید. این گیاه به هرس چندانی نیاز ندارد. هر ماه بهتر است که با اسفنجی مرطوب، برگ های گیاه را تمیز کنید. این کار به انجام عملیات فتوسنتز بهتر گیاه کمک بسزایی خواهد کرد.

تعویض گلدان

همان طور که گفتیم این گیاه دارای رشد چندان زیادی نمی باشد، به همین خاطر نیاز نیست که گلدان آن را زود به زود عوض کنید. هنگامی که ریشه گلدان تمامی فضای گلدان را اشباع کند، باید برای عوض کردن گلدان گیاه اقدام نمایید. برای اینکه تنش گیاه را در هنگام تعویض گلدان کاهش دهید، بهتر است که از آمینو اسید استفاده کنید. گلدان جدید باید از گلدان قبلی یک سایز بزرگ تر باشد. حتما در انتهای گلدان به میزان کافی سوراخ وجود داشته باشد تا عملیات زهکشی آب اضافی به درستی صورت بگیرد و از اتلاف گیاه و بروز بیماری های قارچی جلوگیری کنید.

علت متوقف شدن رشد گیاه و ایجاد لکه های قهوه ای بر روی آن

اگر محل نگهداری از گیاه دارای فضای کافی نباشد و یا بیش از حد سرد باشد، رشد گیاه متوقف می شود. هم چنین عوامل دیگری هم تغذیه نامناسب و عدم نور کافی، می توانند منجر به بروز چنین مشکلی شوند. اگر گیاه دچار آفت شود و حشرات شروع به تغذیه از شیره گیاه نمایند، لکه های قهوه ای بر روی آن ظاهر می شوند. این آفت ها شامل شپشک آرد آلود و شپشک سپردار می شوند. برای دفع این آفات باید از حشره کش های مخصوصی استفاده نمایید.

خرید گیاه دراسنا بلالی

برای خرید گیاه دراسنا بلالی نهالستان ها و گل فروشی های متعددی در سطح کشور وجود دارند. نهالستان بهمن آبادی یکی از معتبر ترین و با سابقه ترین نهالستان های موجود در استان البرز است که انواع نهال ها، درختچه های زینتی، کود ها، انواع سموم و آفت کش ها را با نازل ترین قیمت و بالاترین سطح کیفی به مشتریان عزیز در سراسر کشور عرضه می کند. جهت خرید و ثبت سفارش این گیاه جذاب و منحصر به فرد با شماره های درج شده در وب سایت ما تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *