خرید نهال گلابی نطنز:
نهال گلابی نطنز، مربوط به یکی از مناطق استان اصفهان به نام نطنز می باشد. برای رشد مطلوب این نهال، باید آب و هوایی سرد و معتدل وجود داشته باشد؛ چرا که در شرایط محیطی سردسیر، بهترین شرایط برای رشد نهال گلابی نظنز حاصل می شود. بنابراین اگر در منطقه ای سردسیر زندگی می کنید، خرید این نهال را به شما پیشنهاد می کنیم.
گل های این نهال دیر می رویند و به همین خاطر زیاد درگیر سرمازدگی نمی شوند. نهال گلابی نطنز؛ به شدت در مقابل هوای سرد مقاوم است، چون دیر گل می دهد، گل های این نهال از خطر سرمای بهاره حفظ می شوند. این نهال قادر است میزان سرما را تا منفی 15 درجه سانتی گراد تحمل نماید. اگر میزان سرما از این مقدار افزایش یابد، ممکن است که بازدهی و سطح کیفی نهال کاهش یابد.
اگر گل های نهال دچار یخ زدگی شوند، دیگر رشد خوبی نخواهند داشت، به همین دلیل به این موضوع بسیار توجه داشته باشید و با داشتن تحقیقات و اطلاعات کافی تصمیم به کاشت نهال در منطقه مورد نظر خود نمایید تا بتوانید به مطلوب ترین نتیجه برسید.
ویژگی های نهال گلابی نطنز:
این نهال دارای ارتفاعی حدود 3 الی 5 متری می باشد. شما می توانید به دو روش عمده باردهی و فرم دهی آن را هرس نمایید که با هرس نمودن نهال میزان باردهی آن افزایش یافته و در عین حال فرم بسیار زیباتری را پیدا خواهد کرد. هر دو روش هرس برای رشد نهال الزامی هستند. میوه های حاصل از این درخت فوق العاده خوش عطر و بو و لذیذ هستند . رنگ گلابی نطنز بین سبز و زرد است و هنگامی که به خوبی رسیده باشد، بیشتر متمایل به زرد است.
عمر مفید نهال گلابی نطنز:
هنگامی که گلابی را در انبار برای مدتی نگهداری می کنید، موجب تغییر رنگ و قهوه ای شدن پوست آن ها خواهید شد. اما میوه های حاصل از نهال گلابی نطنز، بسیار مقاوم هستند، زمان زیادی می توانند بدون تغییر رنگ باقی بمانند و از آن ها نگهداری کنید. این نهال در معرض آفاتی هم چون پسیل، آتشک و سرخرطومی قرار می گیرد. آفات ذکر شده موجب آسیب به درخت گلابی نطنز می شوند، بنابراین باید با مراقبت و نگهداری صحیح، آن را از این آفات مصون نگه دارید.
درخت گلابی نطنز، باید در دوره های مختلفی سم پاشی شود، بدین ترتیب دیگر در مقابل آفات و امراض گوناگون آسیبی نخواهد دید.
مرحله کاشت تا برداشت نهال گلابی نطنز:
برای افرادی که قصد خرید نهال گلابی نطنز را دارند توصیه می کنیم که ابتدا شناخت صحیحی از آب و هوا و اقلیم منطقه مورد نظر خود داشته باشند. اگر شرایط محیطی جهت کشت نهال گلابی نطنز، فراهم بود اقدام به کاشت این محصول نمایند. همان طور که قبلا بیان کردیم بهترین آب و هوا برای کاشت نهال گلابی نطنز آب و هوای سرد و کمی معتدل است.
بعد از آن نوبت به خاک منطقه می رسد. خاک مناسب جهت کاشت نهال گلابی نطنز، خاک غنی و حاصلخیز است. خاک مورد نظر باید دارای بافتی لومی مانند باشد. خاک های سنگین به هیچ عنوان مناسب کاشت نهال گلابی نطنز نمی باشند.
این نهال ارتفاع چندان بلندی ندارد، با این حال حتما در فصل مناسب باید جهت هرس نمودن آن اقدام کنید. همان طور که از قبل گفتیم عملیات هرس این نهال، به دو روش باردهی و فرم دهی صورت می گیرد. به آبیاری این رقم گلابی بسیار توجه کنید. آبیاری موجب بالا بردن بازدهی و عملکرد بهتر محصول خواهد شد. در رابطه با فواصل کاشت نهال های گلابی نطنز نسبت به یکدیگر، بهترین فاصله حدود 4 در 5 متر می باشد.
روش کوددهی به نهال گلابی نطنز:
به طور کلی اغلب نهال ها، مواد مغذی و مورد نیاز خود را از طریق خاک تامین می کنند. اگر خاک پای نهال گلابی نطنز، غنی، حاصلخیر و سرشار از مواد غذایی لازم برای رشد این نهال باشد، به طور قطع نهال رشد بسیار خوب و مطلوبی خواهد داشت. بنابراین باید برای رفع نیاز غذایی نهال، کود هایی را تامین و خریداری نمایید و با افزودن آن به خاک، موجبات رشد بهتر آن را فراهم سازید.
در این راستا می توانید با کارشناسان و متخصصان ما در وب سایت نهالستان بهمن آبادی مشورت نماید. آن ها مشاوره ها و راهنمایی های مفیدی را در زمینه نیاز های کوددهی نهال و بهترین کود های موجود در بازار در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می دهند.
قیمت نهال گلابی نطنز:
قیمت خرید نهال گلابی نطنز، کاملا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است، بنابراین اگر قصد دارید که این نهال را برای باغ خود خریداری کنید، می توانید با هزینه ای اندک و به راحتی آن را تهیه و خریداری نمایید. جهت خرید این نهال بهتر است که با ویژگی ها و نکات کاشت محصول آشنایی کامل داشته باشید. اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، می توانید به وب سایت نهالستان بهمن آبادی مراجعه کنید و و راهنمایی های لازم را از تیم مشاورین ما دریافت نمایید.


خرید نهال گلابی نطنز:
نهال گلابی نطنز؛ که از ارقام استان اصفهان و مناطق کاشت در مناطق سردسیر است، دیرگل بوده و در مقابل هوای سرد دوام و تحمل بالایی دارد، البته باید مراقب بود که درخت دچار معضل سرمازدگی نشود.
نهال گلابی نطنز محصول زیادی به بار می آورد، بنابراین خرید آن در شرایط محیطی مناسب، گزینه بسیار اقتصادی و مفیدی تلقی می شود. نهالستان بهمن آبادی از اولین و بزرگترین نهالستان های موجود در کشور ایران است که هر نوع رقم و نهالی را با بالاترین کیفیت ممکن و مناسب ترین قیمت به مشتریان عزیز ارائه می دهد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت ما، خرید خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه ثبت نموده و دریافت نمایید.
نهال گلابی نطنز و سایر نهال های موجود در نهالستان بهمن آبادی همراه با شناسه ای معتبر و کارت سلامت به مشتریان گرامی ارائه می شود. جهت خرید نهال گلابی نطنز، دریافت مشاوره های لازم و استعلام قیمت این نهال به روز، می توانید با شماره های درج شده در وب سایت ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *