آدرس ما

کرج، مشکین دشت، ابتدای جاده‌ی خوشنام ، 100 متر بعد از آهن آلات بیاتلو ، نهالستان علیرضا بهمن آبادی

محصولات ما

[siteorigin_widget class=”QT_Recent_Posts_Block”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”QT_Recent_Posts_Block”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

درباره نهالستان ما

نهالستان بهمن‌آبادی، فاز جدید کار خود را از سال 1379 آغاز کرد. در این دو دهه فعالیت به عنوان یک بخش خصوصی تولید کننده‌ی نهال، کیفیت محصولات ما علاوه بر حفظ ما در گردونه‌ی رقابت، گسترش و رشد مجموعه را نیز به همراه داشته است. تنوع محصولات و تامین نیازهای مشتریان با سلایق مختلف از جمله نقاط قوت نهالستان بهمن‌آبادی می‌باشد. در سالهای اخیر علاوه بر کشت، خرید و فروش نهال و گل‌های آپارتمانی، مجموعه‌ی ما اقدام به مشاوره و طراحی فضای سبز ویلاها وباغ‌ها نیز نموده است.

 

 

مطالعه بیشتر

چرا ما را انتخاب می کنند؟

[siteorigin_widget class=”QT_Icon_Box”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”QT_Icon_Box”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”QT_Icon_Box”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”QT_Icon_Box”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”QT_Icon_Box”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”QT_Icon_Box”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”QT_Testimonials”][/siteorigin_widget]

گالری پروژه ها

با سالها تجربه در زمینه کسب و کار، شرکت ما شما را به عهده دارد
منبع برای بالاترین کیفیت و خدمات محوطه سازی.

[siteorigin_widget class=”Essential_Grids_Widget”][/siteorigin_widget]

تماس با ما

خرید نهال

برای ایجاد یک باغچه زیبا شما نیازمند انواع نهال میوه و زینتی هستید. برای تهیه و خرید نهال هم هیچ جا کرج نمی‌شود! کرج با آب و هوای معتدل خود همیشه نماد سرسبزی و طراوت در ذهن ایرانیان بوده و هست. پس خوب است که شما هم برای خرید نهال‌ مناسب برای باغ یا ویلای خود به شهر مشکین دشت (یکی از باغ شهر‌های کهن البرز)  بیایید و با سپری کردن یک روز عالی و تفریح در باغ رستوران‌های منطقه شاه نشین خوشنام از نهالستان بهمن آبادی نیز دیدن کنید!

خرید نهال درخت

تامین، تولید و توزیع نهال درخت میوه یا زینتی بخش عمده‌ی فعالیت نهالستان بهمن آبادی را شکل می‌دهد. این نهالستان به اعتبار برند و سابقه خود تا به امروز نهال‌های بسیاری از پروژه‌های بزرگ دولتی یا بخش خصوصی تامین کرده و نقش مهمی در توسعه‌ی فضای سبز داشته است. شما هم اگر برای باغ یا ویلای خود به نهال درخت میوه یا زینتی نیاز دارید یا در کار ساخت و ساز یا خرید و فروش ملک هستید می‌توانید با اعتماد به برند نهالستان بهمن آبادی نهال‌های با کیفیت و با قیمت مناسب تهیه کنید.

خرید نهال میوه

از جمله موارد مهم در زمینه خرید نهال میوه این است که نهال خریداری شده پیوندی بوده و حتماً سازگار با اقلیم محل کاشت باشد. بهترین مرجع برای تعیین سازگاری یک نهال با یک اقلیم را پیشینه محل کاشت است! یعنی اگر در گذشته نهالی مشابه نهال مورد نظر در منطقه شما کاشته شده و به بار نشسته است با احتمال بسیار زیاد برای شما نیز چنین خواهد شد. مد نظر داشته باشید که نهالستان معتبر بهمن آبادی واقع در کرج مبتنی بر تجربه چندین ساله خود آماده ارائه انواع مشاوره در زمینه کاشت و خرید نهال میوه است. این مجتمع بزرگ با داشتن مناسب‌ترین قیمت نهال میوه همه روزه آماده ثبت سفارش حضوری یا تلفنی و ارسال به سراسر کشور است.

فواید کاشت نهال

همانطور که پیشتر اشاره شد نهال درختی کوچک است و در نهایت با نگهداری مناسب تبدیل به درخت می شود. از قدیم الایام کاشت نهال از زیبا ترین ارزش های فرهنگ ایرانی بوده و همواره سبب بهبود محیط و شرایط زندگی جامعه ایرانی شده است. درختان نماد سرسبزی و آبادانی و طراوت هستند و همواره توسط اولیای دین و بزرگان سفارش به کاشت و نگهداری از درختان شده ایم. درختان فواید بسیاری دارند که تنها چند مورد از فواید بیشمار آنها عبارت اند از:

 • تولید اکسیژن و کاهش مواد آلاینده در هوا
 • کنترل منابع آبی
 • رشد توریسم
 • روحیه بخشی و به ارمغان آوردن طراوت و تازگی
 • تعدیل آب و هوا و …

 

با خرید و کاشت نهال می توانیم گامی موثر در بهبود محیط زندگی خود برداریم.درختان با ایجاد فضای سبز و طراوت و تازگی نقش بسزایی در زیباسازی محیط ایفا می کنند،اما این زیباسازی جز با رسیدگی و نگهداری نهال کاشته شده در شرایط مناسب ممکن نمی شود.

نکات مهم در خرید نهال

نهال خوب سبب به بار آمدن یک درخت عالی در شرایط مناسب می شود. بهتر است هنگام خرید نهال چند نکته را مهم را در نظر داشته باشید تا یک خرید عالی داشته باشید.این چند نکته عبارت اند از:

 • از مراکز معتبر خرید کنید
  اکیدا توصیه می شود از مکان های مورد تایید جهاد کشاورزی منطقه خرید نهال را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که از نظر بنیه،قدرت و سلامتی برای نهال شما مشکلی وجود نداد.
 • گواهی قرنطینه نهال را دریافت کنید.
  این گواهی تضمین می کند که نهار خریداری شده از نظر سلامتی هیچ مشکلی ندارد.
 • نهال خریداری شده باید شناسنامه داشته باشد.
 • نهال باید سالم و خوش فرم باشد
 • ریشه های نهال باید کاملا طبیعی باشند و حالت چنگ خوردگی نداشته باشند.
 • در زمان خرید نهال حتما جوانه های نهال را بررسی کنید تا از سالم بودن آنها مطمئن شوید.

کاشت نهال

کاشت نهال از مواردی است که باید به طور اصولی و با دانش انجام شود تا نهال شما به بهترین نحو رشد کند و به ثمر برسد. اگر تجربه ندارید بهتر است در هنگام کاشت با یک کارشناس مشورت کنید تا بهترین نتیجه حاصل شود.  با اینحال در اینجا با ذکر چند نکته مهم هنگام کاشت به شما کمک می کنیم تا به بهترین شکل نهال خود را بکارید.

 1. اگر قرار است نهالتان را در نهالستان بکارید توصیه می کنیم با نهالستان هماهنگی های اولیه لازم را داشته باشید و رقم انتخابی خود را طبق ویژگی های فیزیکی و شیمیایی خاک و محیط اقلیمی نهال بررسی کنید.
 2. آماده کردن چاله(معمولا به عمق 70 در 70) و خط کشی و رعایت فاصله با سایر درختان
 3. آماده سازی مواد لازم جهت کاشت
 4. هرس کردن ریشه ها در ابتدا و ضدعفونی کردن آنها
 5. پر کردن چاله با خاک مرغوب و کودهای توصیه شده
 6. لگدمال کردن خاک جهت خالی کردن اطراف ریشه از هوا
 7. آبیاری در همان روز کاشت
 8. سربرداری نهال در زمان کاشت

شرایط نگهداری نهال

به عمل رسیدن رسیدن نهال ها و تبدیل شدن آنها به درخت امری است که لازمه ی آن دانستن شراط مناسب نگهداری نهال و چگونگی حفظ و مراقبت از آن است. چند مورد از مهم ترین نکات نگهداری و مراقبت از نهال که قبل از خرید نهال باید بدانید عبارت اند از:

 1. گیاه دیگری را در آبچکان نهال قرار ندهید.
  اگر نهال را یک چتر در روز بارانی فرض کنیم دسته چتر به مانند بدنه نهال و زمین اطراف چتر که آب باران از آن می چکد را آبچکان می گوییم.گیاه کاشته شده در آبچکان نهال با استفاده کردن از غذای آماده نهال مانع رشد کامل آن میشود و حتی برخی از گیاهان با ترشح سم از ریشه خود رشد نهال را به کلی متوقف می کنند!
 2. در زمستان زمینی که نهال در آن کاشته شده نباید پر از آب شود.
  غرق شدن زمین اطراف نهال در آب موجب خفگی نهال شده و هنگام پر شدن زمین اطراف نهال باید نسبت به خالی کردن آن سریعا اقدام کنید.
 3. سم پاشی
  برای جلوگیری از رشد آفت ها و علف های هرز بهتر است در زمان های معین نهال سم پاشی شود.
 4. کوددهی
  یکی از مهم ترین بخش ها در رشد هر گیاهی کوددهی مناسب است که موجب به بار آمدن هرچه بهتر گیاهان از جمله نهال شما می شود.

خرید نهال درخت از کرج

یک درختکاری ساده در حیاط منزل، درختان میوه یا تزیینی در خانه باغ یا حیاط های بزرگ، شروع یک باغداری جدی، همگی با پریدن از مرحله دانه کاری و استفاده از نهال در سنین مختلف انجام می پذیرد. با توجه به اینکه رشد و پرورش یک نهال بسیار زمانبر است، برای اینکه سالیان بعد، پس از صبر طولانی مدت، از نتیجه باغداری خود راضی باشیم، ابتدای کار باید از سلامت و اصالت نهال خود اطمینان داشته باشیم.

نهال های میوه

ممکن است شما تصمیم داشته باشید روی زمین خود اقدام به باغداری کنید یا حیاط خانه ی خود را به جای گیاهان و درختان غیرمثمر، با درخت های میوه، شاداب و سرزنده کنید. به علاوه میوه هایی مثل گیلاس، هلو، خرمالو و انواع دیگر حتی در مقیاس یک یا چند درخت هم، دارای جذابیت های به خصوص خود، موقع برداشت میوه هستند. علاوه بر نوع میوه مورد نظر، معیار دیگر، ارقام متنوع موجود برای آن میوه است. به عنوان مثال شما می توانید در وبسایت ما، در بخش نهال درخت میوه هلو، بیش از 10 رقم مختلف از این میوه را مشاهده کنید، در نتیجه به طور کلی تنوع زیادی در زمینه درختان میوه وجود دارد.

نهال های زینتی و غیر مثمر

بعضی افراد هم ممکن است علاقه ای به پرورش درخت میوه نداشته باشند، یا نوع خاصی از درختان و درختچه های زینتی نظرشان را به شدت جلب کرده باشد. درختچه های زینتی مخصوصاً برای استفاده در محیط آپارتمانی بسیار مناسب است. در هر حالت شما باید با بررسی نهال از سلامت آن اطمینان پیدا کنید. عدم وجود شکستگی در تنه، زردی در برگ ها و یا سفیدی و کپک زدگی در ریشه های نهال از جمله مواردی است که باید چک شود.

نهالستان های شهر کرج

شهرستان کرج با قرار گرفتن در منطقه ای که ارتفاع بیشتری نسبت به تهران دارد و دور بودن از دشت کویر، دارای آب و هوای معتدل است. این منطقه بسیار برای باغداری مناسب است و قابلیت کشت درختان و نهال های انواع گیاهان را دارد.

نهالستان بهمن آبادی

با توجه به آنچه گفته شد، شهرستان کرج برای تولید نهال های با کیفیت و سالم مکان بسیار مناسبی است. نهالستان بهمن آبادی واقع در منطقه مشکین دشت کرج، با سابقه چندین ساله در مسیر تولید نهال، مکانی بسیار مناسب برای تهیه انواع نهال است. علاوه بر صفحه مجازی ما که با استفاده از معرفی نهال ها و ارائه مقاله سعی در راهنمایی شما دارد، امکان مشاوره تلفنی و حضوری هم برای شما فراهم است، هم در زمینه خرید نهال و هم در زمینه پرورش آن و باغداری. کار حرفه ای، تجربه بالا و مجوز جهاد کشاورزی به شما این اطمینان را می دهد که محصولی با کیفیت را خریداری می کنید. نهال های میوه، درختچهه و نهال های زینتی و غیر مثمر، همگی و همگی در اینجا قابل دسترسی اند.

ارسال و پشتیبانی

علاوه بر مشاوره های پیش از خرید نهال، ما به شما در مسیر پرورش درختان هم کمک می کنیم. همچنین شما امکان سفارش و مشاوره تلفنی دارید و در نتیجه با کمک ما می توانید نهال مناسب برای آب و هوا و محل زندگی خود را در سراسر کشور انتخاب و خرید کنید، ما آن ها را به سراسر کشور ارسال خواهیم کرد.

سخن پایانی

درختان یکی از عوامل شادابی و طراوت محیط هستند که با خرید نهال و کاشت و مراقبت از آن می توانید یک درخت زیبا داشتنه باشید.در هنگام نگهداری از نهال باید حتما به شرایط فیزیکی و شیمیایی خاک،نور مناسب،آبچکان نهال و … توجه داشته باشید تا در به ثمر نشستن نهال شما کوچکترین مشکلی به وجود نیاید.

در هنگام خرید نهال دقت کنید که نهال سالم، دارای شناسنامه و گواهی قرنطینه باشد و…. چرا که این عوامل فاکتورهای مهمی در سالم به بار آمدن نهال شما هستند. بهتر است هنگام خرید و کاشت نهال با یک کارشناس مشورت کنید تا به بهترین نحو بتنوانید نهال خود را به درختی زیبا و تنومند تبدیل کنید.

 

چرا نهالستان های کرج؟
شهر کرج و مناطق اطراف آن با آب و هوای متعادل و مناسب برای باغداری و زمین ها حاصلخیز، از بهترین نواحی برای پرورش درختان و البته نهال آن هاست.

گواهی قرنطینه نهال چیست و چرا اهمیت دارد؟
جهت جلوگیری از انتشار بیماری ها و آفات مرسوم بین گیاهان، مثل نهال درخت، در تمام مراحل پرورش و انتقال آن ها، باید فرآیند تحت نظر کارشناسان امر صورت بگیرد. به این شرط، هر محصول دارای گواهی خواهد شد و امکان فروش یا صادرات آن فراهم می آید.

آیا امکان دارد که نهال درخت بیمار باشد؟
بله، گیاهان و درختان هم ممکن است دچار بیماری هایی شوند که روند رشد، کیفیت رشد و حتی زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار بدهد. بیشتر این بیماری ها از نوع باکتریایی و قارچی هستند.