OLYMPUS DIGITAL CAMERA


خرید انگور پیکامی

رقم نهال انگور پیکامی نهال انگور رقم پیکامی یکی دیگر از ارقام پر رشد و پر بار انگور است که دارای خوشه‌هایی به صورت نیمه باز و نیمه متراکم با طول چیزی یین ۱۲ سانتی متر و وزن ۲۵۰ گرم، دارای حبه‌های کوچک و متوسط با وزنی در حدود ۲ گرم، حبه‌هایی قلمی و کشیده، بدون دانه و به رنگ زرد متمایل به سبز و گوشتی زرد رنگ است.

محل های پرورش نهال انگور پیکامی

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

نام دیگر این نوع انگور،انگور کشاورزی است.در ایران در شهر های خلیل آباد و کاشمر کشت می‌گردد و به همین دلیل این نام را گرفته.

زمام برداشت انگور پیکامی

 

فصل تابستان در نیمه دوم شهریور ماه زمان برداشت این نوع انگور است.

 

موارد مصرف انگور پیکامی

 

استفاده از آن در تولید شربت و کشمش در آجیل ها و به صورت تازه خوری از آن استفاده میشود.

طول عمر و زمان باردهی انگور نوع پیکامی

 

عمر این درختان 20 سال است و باردهی آن‌ها از سال دوم آغاز می‌شود.

 

رتبه ایران در تولید انگور

رتبه ایران در تولید انگور کشور ایران نهمین تولیدکننده انگور در دنیاست .که در واقع بیش از ۲٫۵ درصد از کل تولید انگور جهان را عهده دار است. شهر انگور ملایر شهر جهانی انگور است مشکین‌شهر نیز از شهرهای مهم تولید انگور در جهان است.  ایران در سال ۲۰۲۰ پس از کشورهایی مانند چین، ایالات متحده، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، ترکیه، شیلی، آرژانتین، با سطح زیر کشت بیش از ۲۸۰۰ کیلومتر مربع و دارای تولید سالانه بیش از ۲۰۰۰۰۰۰ تن انگور است.

مراحل پرورش نهال انگور

انتخاب خاک مناسب و ساخت بستر برای کاشت تهیه و خرید و نهال باکیفیت آماده کردن زمین و حفر چال برای کاشت آبیاری اصولی، به موقع و به اندازه هرس و کوددهی سالانه

آفات درخت انگور پیکامی

 

زنجره مو زنجک مو آفت خوشه ‌خوار سفیدک دروغین (بیماری) سفیدک حقیقی یا سطحی (بیماری) پوسیدگی سفید در ریشه (بیماری) معمولا متخصصان بیماری قارچی سفیدک حقیقی یا همان سفیدک سطحی را رایج ترین بیماری در بین درختان انگور کندری به حساب می آورند و عواقب آن را نیز بروز تغییرات کال گیاهی معرفی کرده‌اند. برای درمان و رفع آن نیز پاشش پودر گوگرد جامد بر روی برگ‌ها را، پیشنهاد میدهند. به علاوه، مصرف انواع قارچ‌ کش (مثل توپاس) را نیز درمان خوبی برای این بیماری می‌دانند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *