زردآلو شاهرودی


نهالستان بهمن آبادی واقع در کرج تعداد زیادی نهال ریشه لخت زردآلو رقم شاهرودی برای فروش به متقاضیان عزیز آماده نموده است. بنابراین توجه شما را به توضیحات در مورد این نهال میوه جلب می نماییم:

این درخت به نقل از برخی منابع بومی چین بوده و به نقل از برخی دیگر بومی ارمنستان یا ایران می باشد. ساز ارمنی دودوک که یونسکو آن را به عنوان شاهکار میراث معنوی و شفاهی بشریت به ثبت رسانیده است و قدمتی چند هزار ساله دارد از چوب این درخت ساخته می گردد. سابقه ی کشت این درخت به دوره ی پیش تاریخی بازمی گردد.

کشور ما در رتبه ی دوم تولید میوه ی زردآلو قرار دارد. گونه ی شاهرودی کمی دیرتر از سایر گونه ها شکوفه می دهد. این تاخیر زمانی در شکوفه دهی این گونه را برای مناطق سردسیر مناسب تر میکند. همچنین این گونه از زردآلو برای بازار میوه و تره بار بسیار مناسب تر می باشد. عمر اقتصادی این درختان در حدود 35 سال می باشد. به دلیل پرطرفدار بودن این میوه، زردآلو هرساله بازار مناسبی دارد و معمولاً در فروش آن مشکل چندانی نیست.

توصیه می شود اگر منطقه ی مورد نظر برای کاشت نهال در معرض باد قرار دارد در سال اول نهال ها را به یک تیرک چوبی متصل نمایید تا از کج و زاویه دار رشد کردن آن جلوگیری شود. 

چند عدد زردآلوی شاهرودی رسیده

زردآلو شاهرودی

 

نهالستان بهمن آبادی همه روزه آماده‌ی مشاوره و پاسخ به خریدارن حضوری و غیرحضوری ( تلفنی) است. 

آدرس : کرج ، مشکین دشت ، جاده‌ی خوشنام ، 100 متر بعد از آهن فروشی بیاتلو ، نهالستان علیرضا بهمن آبادی.

لینک گوگل مپ :  https://goo.gl/maps/QXg1yzMpA389mBXb7

اگر از مترو استفاده ‌می‌کنید، به ایستگاه مترو کرج آمده سپس با تاکسی‌های خطی به مشکین دشت بیاید. 

تلفن‌های تماس : 

38 46 666 0912

31 11 282 0938

03 14 164 0912 

99 86 276 0930

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *