نهالستان کرج

نهال عناب


نهالستان بهمن آبادی واقع در کرج تعداد قابل ملاحظه ای نهال عناب به صورت ریشه پر را جهت ارائه و فروش و ارسال به متقاضیان عزیز آماده نموده است.

عناب(Ziziphusjujuba)

عناب یا خرمای چینی از خانوادهRhamnaceaeبومی مناطق گرمسیر آسیا بویژه چین است درختی برگ ریز که ارتفاع ان5تا12متر هم می رسد که گلهای آن در بهار ظاهر شده و میوه ان در پاییز می رسد.

گلها دو جنسی بوده و گرده افشانی توسط حشرات انجام میشود معمولا خاردار بوده و برگ های سبز براق است با حاشیه دندانه دار بیضی شکل کشیده و میوه نارس آن سبز بوده و کمی مزه سیب می دهد و در زمان میوه قهوه ای براق با هسته ای شبیه زیتون است.

درخت عناب

این درخت مقاوم در برابر دما و بارش بوده و آفتاب کامل و مکان گرم را می پسندد خاک قلیایی مناسب بوده و در مقابل کم آبی مقاوم و نهالی سریع الرشد است که دمایی تا20درجه سانتی گراد را متحمل است ولی در مناطق گرم کشت می شود و برای میوه دهی باید تابستانی گرم داسته باشد.

دارای خواص درمانی و کاربرهای صنعتی بوده و حاوی موادی به نام ساپونین ، جوجو بوزاید ، اسید های تریترپنویک و کارتنوئیدها و فلانوئید هاست که یک آنتی اکسیدان قوی با خواص ضد رادیکال های آزاد است که درمان بی خوابی سرماخوردگی ملین ، کاهش اضطراب ، تصفیه خون و سموم ، روشنی پوست و مقوی قلب است و نیز در تهیه سرکه و با مزه شیرینی که دارد تهیه چای و استفاده ار آن در پخت کیک استفاده می کنند.

تکثیر ان به طریق مختلف امکان پذیر است جدا کردن پاجوش های کنار آن ،جداکردن قلمه از شاخه های یکساله خوابانیدن شاخه های دوساله از بخش پایینی درخت در اوایل اسفندماه و کاشت بذر بعد خیس کردن در آب گرم برای مدت یک هفته.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت ارائه توضیحات پیرامون این درخت توجه

این نهال خزان پذیر  میوه ی آن دارای خواص دارویی فراوان می باشد. بازدهی درخت عناب در هر هکتار حدودا 6 تن میوه ی عناب می باشد که ارزش میوه ی آن در بازار کشور ما 12 الی 15 هزار تومان می باشد.

نهالستان بهمن آبادی آماده ی ارائه ی این نهال به صورت ریشه پر و ریشه لخت به متقاضیان عزیز می باشد. همچنین برای مشاهده ی اقلام تخصصی نهالستان می توانید به آدرس زیر مراجعه بفرمایید:

فروش نهال ریشه لخت

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *