خرید گردو ایرانی

خرید گردو ایرانی،گردو از جمله آجیل هایی است که از دیرباز در جهان شناخته شده و حتی به عنوان غذا نیز از آن استفاده میشود.این گردو در زمان های قدیم حتی به عنوان آجیل سلطنتی نیز شناخته شده است.

دلیل این نام گذاری بخاطر گرانبها بودن و کمیاب بودن این میوه بوده است.

با پیشرفت بشر و افزایش جمعیت و تکنولوژی برای تغییر ویژگی در نهال ها انواع مختلفی از گردو تهیه شد.

یکی از انواع مختلف نهال های گردویی که امروزه بسیار معروف شده گردوی ژنوتیپ یا همان گردوی اسرائیلی است که با عنوان خوشه ای یا اصلاح شده نیز شناخته میشود.

از دانستنی های جالب گردو این است که این میوه در اصل بومی کشور ایران است به همین دلیل در کشور های دیگر با نام persian walnut نیز شناخته میشود.

 تولید گردو در ایران

در سال ۲۰۲۱ ایران ۱۱٫۲٪ از گردوی جهان را تولید کرده، اما سهم آن از صادرات جهانی فقط ۰٫۱٪ (با ارزش ۳٫۲۵ میلیون دلار) بوده‌است. ارزش صادرات جهانی مغز گردو در سال ۲۰۲۱ برابر ۲٫۱۹ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

تولید گردو در جهان

خرید گردوی تویسرکان

نهال گردوی تویسرکان از بهترین ارقام گردو های ایرانی است که همانطور که از نام آن پیداست بومی تویسرکان ایران می باشد.  این نوع گردو برای مناطق با آب و هوای  معتدل تا کوهستانی انتخاب خوبی است .

عملکرد محصول این رقم بالاست و تولید اقتصادی آن از ۵ – ۷ سالگی آغاز می شود؛ از خصوصیات بارز نهال گردوی کاغذی تویسرکان زود گل بودن این رقم است، لذا برای کشت در باغات تجاری مناسب نبوده و توصیه نمی شود.

گردو پوست کاغذی تویسرکان از کیفیت بالایی برخوردار بوده و درصد مغز بالایی دارد، میوه های آن به صورت جانبی و در انتهای شاخه ها ظاهر می شوند، شکل ظاهری میوه به صورت بیضی و اندازه ی آن درشت می باشد.
پوسته ی چوبی این رقم نسبتا نازک بوده و رنگ مغز گردو روشن است؛ نهال گردوی اصلاح شده تویسرکان گاهی تا ارتفاع ۲۰ متر نیز رشد می کند.

خرید گردوی اسرائیلی

-نهال گردو درختی ست ارزشمند که علاوه بر کشورهای اقلیمی توانایی کاشت آن در ایران نیز وجود دارد. انواع متفاوتی از گردو وجود دارد که هر یک ویژگی ظاهری و عملکرد متفاوتی دارند یکی از ارقام با کیفیت که خوشه هایش بر روی یک شاخه رد می کند ، گردو اسرائیلی می باشد.

انواع نهال گردو ،نهال گردوی پکان ،نهال گردوی چندلر ،نهال گردوی فرنور ،نهال گردوی اسرائیلی ،نهال گردوی ایرانی 

گردو ویکی پدیا 

 

-یکی از دلایل محبوبیت گردو اسرائیلی تعداد بالای گردو بر روی هر شاخه است به طوری که روی هر شاخه ۵ الی ۲۵ عدد گردو رشد می کند. از ویژگی های مهم گردو اسرائیلی دیرگل بودن آن است که باعث می شود از سرمای بهاره ایمن بماند و شرایط کاشت در مناطق سردسیر را داشته باشد. خرید نهال گردو اسرائیلی

 

-دقت داشته باشید که نهالی را انتخاب کنید که علاوه بر سازگار بودن ثمر دهی خوبی نیز داشته باشد. گردو اسرائیلی بسیار خوش طعم است. مغز آن را پادشاه مغز ها می دانند و توانایی صادرات آن وجود دارد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *