خرید نهال گردو کهنسال


چگونگی محاسبه قیمت درخت گردو کهنسال:

اراضی قابل کشتی که در اب و هوای سردسیر واقع شده‌اند، یکی از مستعد ترین زمین‌ها برای کاشت نهال گردو به شمار می‌روند. در نقاطی از کشور که زمستان‌ های سردی دارند، کمتر درخت میوه‌ ای رشد می‌کند، از این رو باغداران تمایل به کاشت درخت مقاوم گردو دارند تا بتوانند بیشترین بهره‌برداری را از زمین و سودآوری را از محصول داشته باشند.

 

 محاسبه قیمت درخت گردو

منظورمان از درخت گردو، همان نهال گردو است. زیرا قیمت درخت گردو 10 ساله، یا 20 ساله عملا بی معنی می باشند، زیرا باید از نهال های گردو دو، سه ساله استفاده نمایید تا امکان رشد در خاک محل کشت شما را داشته باشد.

پایه اصلی درخت گردو در قیمت آن نقش دارد؟

درخت گردو یا از پایه بذری به دست می‌آید و یا از پایه پیوندی. درختانی که منشا رویش آن‌ها پایه بذری است، به روش سنتی به دست آمده‌اند و ثمردهی کمتری دارند، اما درختانی که پایه آن‌ها پیوندی است، محصول اصلاح ژنتیک هستند. درختانی که منشا آن‌ها پیوندی و اصلاح شده است برای باغدار رنج و زحمت کمتری دارند، چراکه به آفات و سرما مقاوم بوده و باردهی بسیار خوبی دارند. به همین دلیل اکثر باغ داران از درختان گردوی پیوندی استفاده میکنند.

 

عمر مفید درخت گردو

برخی ارقام نهال گردو، زمان کاشت تا باردهی آن‌ها بسیار کم است. این درختان که در سال اول یا دوم، ثمر خواهند داد و باغدار را به سود ابتدایی می‌رسانند. علاوه بر این که یک درخت گردو، تا 50 سال می‌تواند محصول بدهد.

همان‌طور که می‌دانید، درختان در بازه‌ ای که نهال هستند و یا کهنسال می‌شوند، قدرت ثمر دادن آن‌ها در کمترین حد قرار دارد، از این رو، وقتی صحبت از عمر مفید به میان می‌آید، عمر اقتصادی درخت گردو مهم می‌شود که تا چند سال قادر است ثمربخشی داشته باشد.

میزان میوه‌ دهی درخت گردو در قیمت آن تاثیرگذار است:

این یک امر طبیعی است که باغدار دلش بخواهد، نهالی را بکارد که بیشترین ثمر را بدهد تا رنج باغداری را به لذت تبدیل کند؛ بنابراین ارقامی که پربارتر هستند، گران‌تر نیز محسوب می‌شوند.

نهالی که فاصله کاشت تا ثمر دهی آن کم باشد و در هر بار بار دهی، سود قابل توجهی نصیب باغدار کند، هر چقدر هم که گران باشد، می‌ارزد. بنابراین در نحوه محاسبه قیمت درخت گردو، کفه ترازو به سود ارقام پرحاصل، سنگین‌تر است.

میزان سازگاری درخت گردو با محیط در قیمت آن تاثیرگذار است:

اگر ساکن منطقه سردسیر هستید، قطعا درختان گردویی که متعلق به مناطق گرم‌تر هستند در حوالی شما ارزان‌تر معامله می‌شوند و این قضیه برای ساکنان مناطق گرم نیز وجود دارد. اما برخی از ارقام نهال گردو، سازگارپذیری بیشتری با محیط دارند و با آب و هوا و اقلیمی که در آن کشت می‌شوند، خود را هماهنگ می‌کنند. این سبک نهال‌ها همیشه متقاضیان و علاقمندان بسیاری دارند و نحوه محاسبه قیمت درخت گردو، در این رقم، گران‌تر از نمونه‌های دیگر است.

شناسنامه‌ دار بودن نهال‌ گردو در قیمت آن تاثیرگذار است:

قطعا نهال‌ هایی که دارای شناسنامه معتبر هستند،  تقاضای بیشتری برای خرید دارند و از بازه قیمتی گران‌تری نسبت به درخت‌های بی‌اصل و نسب برخوردارند.

چگونه اقدام به خرید درخت گردو مناسب برای باغ خود کنیم؟

پیش از هر چیز باید جغرافیا و آب و هوای خود را مشخص کنید. نوع خاک منطقه‌ای که باغ شما در آن واقع شده، سیستم آبیاری، حداقل و حداکثر دما، ارتفاع از سطح دریا و میزان بودجه‌ ای که برای احداث باغ در نظر گرفته‌ اید، نوع نهالی که باید خریداری کنید را مشخص می‌کند.

اگر تجربه باغداری ندارید و از دانش کافی در این زمینه برخوردار نیستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما پیش از خرید نهال و احداث باغ، با مهندسان مجرب در این زمینه گفتگو و مشورت کنید و با در نظر گرفتن عوامل موثر در نحوه محاسبه قیمت درخت گردو، اقدام به تهیه ارقام نهال نمایید. که برای این منظور ما به شما نهالستان بهمن آبادی را پیشنهاد میکنیم ابا بیش از 20 سال سابقه فعالیت در بخش نهال میوه و …

بهترین قیمت درخت گردو جوان:

همانطور که پیشتر نیز اشاره شده، درخت گردو جوان، همان ارقام نهال گردو است که با در نظر گرفتن به جغرافیا، شرایط آب و هوایی، ارتفاع باغ از سطح دریا، آبیاری و بودجه‌ ای که در نظر گرفته‌ اید، باید اقدام به خرید تعداد مورد نظر و کشت آنها نمایید. خرید درخت گردو جوان را از نهالستان‌ هایی بخواهید که سابقه‌ ای درخشان در زمینه کاری خود دارند و از تجربه و علم کافی برای مشاوره دادن به باغدار برخوردار هستند.

بهترین قیمت درخت گردو کهنسال:

واقعیت این است که خرید درخت گردو کهنسال عملا امکان‌ پذیر نیست، زیرا اولا شیوه‌ای برای نحوه محاسبه قیمت درخت گردو کهنسال، مرسوم نیست و ثانیا امکان کندن درخت از زمین بدون اینکه ریشه‌هایش آسیب نبیند و جابجایی و انتقال به باغ دیگر انجام شود، وجود ندارد. در قدیم در برخی از روستاهای شمالی، افراد محصول سال آینده درختان گردو را پیش خرید می‌کردند و در این صورت کسی به جز اجاره کننده اجازه نداشت از محصول درختان کهنسال استفاده کند.

بنابراین چیزی به نام فروش درخت گردو کهنسال با هدف انتقال درخت به باغ دیگری وجود ندارد، اما با توجه به اینکه چوب درختان گردو از چوب‌های گران‌ قیمت و بسیار مهم در انواع صنایع مبلمان سازی، مصنوعات چوبی و… است، خرید درخت گردو کهنسال به منظور استفاده از چوب و قطع درخت، مرسوم است.

بهترین درخت گردو برای کاشت کدام است؟

نحوه محاسبه قیمت درخت گردو کهنسال؛ بر اساس عمر اقتصادی، باردهی و اصالت درخت است. از میان ارقام متعدد نهال گردو، درخت گردو فرنورو گردو چندلر نهالستان بهمن ابادی ، بهترین نژاد درختان گردو هستند. درخت گردو فرنور، اصالتا ایرانی نیست و متعلق به کشور فرانسه است. درخت بالغ فرنور بیش از ۲۵۰ کیلوگرم محصول می‌دهد. درخت گردو چندلر نیز از بهترین ارقام مطرح در دنیا می باشد که با باردهی 300 کیلویی به ازای هر درخت بالغ، از ارقام پیوندی مطرح باغات گردو به حساب می آید.

نتیجه گیری و جمع بندی در مورد نحوه محاسبه قیمت درخت گردو:

مغز گردو به سبب مزایای متعددی که دارد و نیز چوب سفید و مستحکم درخت این میوه، یک انتخاب ایده‌آل برای باغداری است. گام اول در احداث باغ، تهیه نهال اصیل و سالم است و البته سرمایه‌ای که باید برای تهیه بهترین درخت گردو صرف شود. نهال گردو به ظاهر قیمت گرانی ندارد اما نحوه محاسبه قیمت درخت گردو، این‌گونه است که در تعداد بالا و با توجه به وسعت یک باغ محاسبه می‌شود.

شما می توانید تمامی خدمات تهیه ی بهترین ارقام نهال گردو دو ساله، سه ساله و یا چهار ساله را از نهالستان بهمن ابادی تهیه کنید . قیمت رقابتی و اصالت نهال ها یکی از مهم ترین فاکتورهایی می باشد که حین خرید نهال می بایست به آن توجه نمایید. کافیست جهت دریافت مشاوره جهت خرید، از طریق دکمه ی تماس با ما، با مهندسین ما ارتباط بر قرار نموده تا از مشاوره ی رایگان ما بهره مند گردید.

 

منابع:

  1. https://www.ehow.com/info_12006402_price-walnut-tree.html
  2. https://books.google.com/books

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *