گلابی اسپادانا 

از محبوب ترین انواع نهال میوه در بین باغداران می باشد . این نهال بومی کشور ایتالیا می باشد و مدت ها در این کشور کشت می شده است اما بعد ها در سایر کشورها از جمله ایران به شدت محبوبیت یافته و کشت و پرورش آن رواج پیدا کرد.

به دلیل ویژگی های خوب نهال گلابی اسپادانا از جمله عدم نیاز به نگهداری زیاد و همچنین مقاومت بالای آن در برابر بیماری ها و آفات ، این نهال توجه بسیاری از باغداران را به خود جلب کرده است.

گلابی اسپادانا اغلب با پایه های بذری گلابی جنگلی و گلابی درگزی پیوند زده می شود. نهال گلابی اسپادانا قادر به رشد در خاک های متنوعی از جمله خاک های شنی ، رسی و لومی هستند.

نهال گلابی اسپادانا می تواند در ارتفاعات مختلف از صفر تا 2200 متر از سطح دریا کشت شود.

از دیگر ویژگی های نهال گلابی اسپادانا دیرگل بودن آن است ، درخت گلابی اسپادانا باردهی بسیار زیادی دارد و در هر فصل تا 100 کیلوگرم محصول می تواند تولید کند .

عمر اقتصادی درخت گلابی اسپادانا 60 سال می باشد و با توجه به این ویژگی ها ، خرید نهال گلابی اسپادانا می تواند یک سرمایه گذاری پربازده و سودمند برای هر باغداری باشد.

 

شرایط آب و هوایی و نیاز آبی 

همانطور که پیش تر ذکر شد ، نهال گلابی اسپادانا در ارتفاعات مختلف ،  از سطح دریا تا 2200 متر قابل کشت است و قادر است در شرایط آب و هوایی مختلفی از جمله مناطق گرم و خشک به خوبی رشد کند. و همین ویژگی یعنی انعطاف پذیری آب و هوایی ، این نهال را به گزینه ای ایده ال برای باغداران تبدیل کرده است .

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *