کاج کامیس پاریس

کاج کامیس پاریس


انواع نهال کاج

انواع نهال کاج ،کاج ها از انواع درختان همیشه سبز و زیبا  معمولا با برگ های سوزنی مانند و تیز و قابل یافت در بیشتر مناطق دنیا به خصوص نیمکره شمالی اند، این درختان به طور کلی  قامت کشیده دارند و برگ ها سبز  یا در برخی موارد استثناء به رنگ نقره ای می باشند.

این درختان در تمام طول بهار،تابستان،پاییز و زمستان سبزی و طراوت خود را حفظ میکنند. و  معمولا به سرما مقاومت خوبی نشان میدهند از این رو در بیشتر نواحی اروپا جزیره اسکاندیناوی  و کانادا که سرد هستند یافت میشوند.

تنوع انواع مختلف این کاج ها به حدی زیاد است که میتوان حداقل هزار نوع و از نوع چندین موارد را نام برد.

من در این مقاله قصد دارم انواع مختلفی از کاج ها که معمولا در ایران  رایج اند را به شما معرفی کنم. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

کامیس پاریس

درختی زیبا با برگ های سبز روشن که در انواع مختلف زعفرانی،نوکدار و توپی در ایران به فروش میرسد ولی به طور کلی هر سه مورد از یک خانواده هستند.

نام انگلیسی این گونه falsecypress می باشد. و بومی  کشور های آمریکای شمالی  و غربی است.از ویژگی های دیگر این درخت داشتن سیستم ریشه ای قوی است، و در برابر باد مقاومت بالایی دارد،

از لحاظ  سرعت رشد، سرعت رشد  متوسطی بین کاج ها دارد  و در مناطقی که رطوبت آن بالا است مانند  شمال ایران،رشد بسیار خوبی دارد.  از این درخت میتوان در ورودی باغ و تالار ها استفاده کرد  و همچنین نما و جلوه خیلی خاص و زیبایی به محیط می بخشد، شاخعه های این درخت حالت خیلی پهن داد و زیبایی این درخت در واقع برگرفته از همان برگ های آن است.  رنگ برگ های این نوع در زمستان و اواخر پاییز حالت آجری به خود میگیرد. رشد این نوع درخت معمولا عرضی است و از لحاظ طولی خیلی ارتفاع نمی گیرد.   خرید کامیس پاریس و اطلاعات بیشتر

 

آمریکای شمالی و غربی

آمریکای شمالی و غربی

 

خرید کاج کامیس پاریس خرید کاج

 

کاج لاوسون

نوع دومی که قصد معرفی آن را دارم کاج لاوسون می باشد، کاج لاوسون از انواع درخت  های بسیار معروف است که زیبایی بی نظیری دارد، در تابستان و بهار رنگ برگ های این درخت سبز ولی در پاییز و زمستان  حتی زیبایی دوچندان  دارای تاج و سربرگ های طلایی است.  این درخت که حالت مخروطی شکل دارد، بومی آمریکای شمالی است و از خانواه کاج هاست.

از ویژگی مهم این نوع کاج هرس پذیری و ارتفاع سریع آن بین

امروزه استفاده از گیاهان زینتی برای تزئین فضاهای سبز بسیار متداول شده است. روند افزایشی گرمای زمین از سویی و تخریب بی‌رویه جنگل‌ها از سوی دیگر، افراد بیشتری به لزوم پرورش و تکثیر گیاهان پی برده‌ و در صدد تکثیر و نگهداری درختان برآمده‌اند. در این بین درختان همیشه سبز به دلیل نگهداری آسان‌تر، طرفدارن بیشتری را به سمت خود جلب کرده‌اند.

برای خرید و اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید. خرید لاوسون 

 

لاوسون

عکس لاوسون در زمستان

لاوسون مته ای

درختچه کوچک کاج کونیکا

کونیکا درختچه ای کوچک و همیشه سبز بومی ارتفاعات کشور مکزیک است. این درختچه گرچه کوچک است و حالت بنسای دارد،اما باید در باغچه نگهدتاری شود و تغذیه از خاک مستقیم و نور حداقل 8 ساعت در روز را دریافت کند. از درختان کم ارتفاع و بسیار کم رشد است.

این درختچه دوست داشتنی  رطوبت و  خنکی هوا را دوست دارد از این رو کاجی است علاقمند به سرما

سطح خاک در بین دو آبیاری خشک گردد، روزی یک الی دوبار اسپری آب نیاز دارد.

 خرید کاج کونیکا و اطلاعات بیشتر 

کاج سدروس

این نوع کاج داراری تنوع زیادی است ولی فقط چند نوع از آن به ایران وارد شده است. این نوع کاج در اقلیم های مختلف رشد میکند و همیشه رنگ سبز و شکل خود را در طول سال نگه داشته و رشد آن بیشتر طول است. برگ ها سوزنس شکل و تیز هستند.

در میان انواع مختلف کاج سدروس میتوان گفت فقط سه نوع آن فعلا به ایران وارد شده و رایج است.  سدروس آتلانتیکا ،سدروس دئودورا و سدروس لیبانی از انواع آن است.

• سدروس آتلاتیکا با ریسک رشد ۵۲٪_• سدروس دئودورا با قابلیت رشد ۷۲٪_• سدروس لیبانی با قدرت رشد ۴۸٪

خرید کاج سدروس

انواع کاج نهالستان بهمن آبادی 

 

خرید و قیمت کاج نوئل آبی و نوئل سبز

خرید و قیمت کاج نوئل آبی و نوئل سبز:یکی از زیباترین کاج ها که در همه چهار فصل  میدرخشد و حس سر زندگی و زیبایی دارد،کاج نوئل است. کاج نوئل دارای دو رنگ آبی و سبز است.

و از لحاظ نگهدارای به تلاش خیلی زیادی نیاز ندارد. از این کاج میتوانید در ویلا و باغ و فضاسازی میتوان استفاده نمود.

دلیل خاص بودن درخت کاج نوئل

این درخت به دلیل استفاده زیاد در کریسمس به عنوان درختی تزئینی بسیار معروف است و به همین دلیل از لحاظ دین مسیحیت نیز از ارزش و نماد خاصی برخوردار است.

 

تاریخچه درخت کریسمس یا نوئل

قرار دادن درخت برای جشن کریسمس به  قرون وسطی و اروپای شرقی برمی‌گردد. طبق اسناد و مدارک، اولین بار در سال ۱۵۱۰ در لاتیوا و همینطور در سال ۱۵۲۱ در اسلواکی برای مراسم کریسمس از درخت استفاده شده است. با این حال، سنت قرار دادن درخت در خانه در طول زمستان (و نه فقط برای کریسمس) به قبل از ظهور مسیحیت بازمی‌گردد. مدتها قبل از ظهور مسیحیت، درختان همیشه سبز که حتی در زمستان و هوای سرد نیز دچار خزان نمی‌شدند و سرسبزی خود را حفظ می‌کردند، مفهوم ویژه و ارزشمندی برای مردم داشته‌اند. مردمان باستان معتقد بودند که قرار دادن برگ‌ها یا شاخه‌های سرسبز در منزل به آنها کمک می‌کند در زمستان‌های سرد و طولانی دوام آورده و از آنها محافظت می‌کند. همچنین برخی دیگر معتقد بودند که این شاخ و برگ‌ها می‌توانند در برابر ارواح شیطانی و بیماری‌ها نیز از آنها محافظت کنند.

خرید درخت کاج نوئل 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *